Gość: Michał
2005-12-27 00:00
#1
Odwieczny temat-wilgoć w mieszkaniu
Wiem ,zw temat był już wałkowany z 50 razy na forum,ale strasznie mnie to wkurza. Kupilem mieszkanie za ciezkie pieniadze, na plastikowych oknach pilkington insulight therm jest non stop w poblizu uszczelek skroplona woda(plus pleśń), wietrze mieszkanie, oba ciągi wentylacyjne sa sprawne. Co dalej- wymiana okien?, listwy wentylacyjne?, a moze wentylatory higrosterowalne.Prosze o pomoc i rade.
Gość: T. Brzęczkowski
2005-12-27 00:00
#2
"oba ciągi wentylacyjne sprawne".. Ciągi masz zapewne w kuchni i łazience, i mogą one współpracować z nawiewnikami w oknach w tych pomieszczeniach. W pokojach od jakiegoć czasu (?) wentylacji nie przewiduje się. Zwiększenie wyciągu w przez wentylatory zwiększy strumień w kuchni i łazience, niekoniecznie w pokojach. Pojawi się też niebezpieczne dla zdrowia (zarodniki grzybów strzępkowych)zjawisko cofki, gdy pracyję wentylator w łzience, cofa się powietrze w kuchni, a gdy w kuchni cofa się w łazience.
Wietrzenie też nie rozwiąże sprawy, w wentylacji najważniejsza jest jej ciągłość. Co bym zrobił? Wentylator podający świeże powietrze do pokojów. www.nie-co.pl zadzwoń.
Gość: Marcin
2005-12-28 00:00
#3
Witam
Z Twojego opisy wyglada,ze masz zbyt szczelne okna i wystarczy zamontowac nawiewniki okiennw
Gość: szoł-men
2005-12-28 00:00
#4
Wiem ,zw temat był już wałkowany z 50 razy na forum
Owszem był.
Od tego czasu nie wynaleziono nowych praw fizyki.
Proponuję poczytać poprzednie dyskusje - znajdziesz tam pełen obraz problemu oraz różne możliwości rozwiązań.
  • 1