Gość: Olka
2005-10-20 00:00
#1
Nagrzewnica i wentylator
Dysponuje ktoś może schematem lub opisze jak prawidłowo połączyć nagrzewnice el. (4kW) kanałowa z wentylatorem. Jest to prosty układ nawiewny o wydajności ok.500m3/h.
Gość: Technik
2005-10-23 00:00
#2
Pewne jest jedno, wentylator musi być przed nagrzewnicą :), jeśli chodzi o elektyczną ston to proponuję zastosować PULSER jako sterowanie dotego idzie czujnik temperatury, który nalezy zamontowac w kanale za nagrzewnicą, dobrze jest dodać czujnik presostayczny, i połaczyć go tak by przy braku pracy wentylatora nie właczała się nagrzewnica. Pozatym , na stronach www.systemair.pl są schematy, jeśli jesteś zainteresowana szczegółami połączenia, należało by podać dokładnie jakie urządzenia są projektowane do układu. wtedy można coś przygotować. Nagrzewnica opisywana może być 1 fazowa lub 2 fazowa bez N.
Pozdrawiam
Gość: Adam
2005-10-27 00:00
#3
Wszystkie schematy podłączeń regulatorów typu PULSER z nagrzewnicami elektrycznymi można znaleźć na stronach internetowych firmy ENA WENT sp. z o.o. www.enawent.pl
ENA WENT jest generalnym przedstawicielem w Polsce jednego z największych producentów nagrzewnic elektrycznych w Europie, szwedzkiej firmy VEAB.
  • 1