Gość: Paweł
2007-12-15 00:00
#1
Nadmierne zużycie gazu
Mam problem z piecem gazowym... Jest to piec 2-funkcyjny marki Beretta. Niedawno skończyła się gwarancja a na piecu zaczęło podnosić się ciśnienie, a nadmiar wody wyciekał z pieca. Serwisant stwierdził, że nagrzewnica jest dziurawa i ją wymienił. Teraz niby wszystko jest ok, działa jak należy, ale piec spala 2 razy więcej gazu. Ten serwisant twierdzi, że wszystko jest w porządku z piecem (stwierdził to w czasie rozmowy przez telefon) i to na pewno nie jego wina a nadmierne zużycie może wynikać z kiepskiej jakości gazu. W to akurat nie chce mi się wierzyć więc może Wy macie jakieś pomysły. Proszę o rady...
Gość: s
2007-12-15 00:00
#2
Proponuję poprosić innego serwisanta do regulacji kotła oraz sprawdzenia ciśnienia w naczyniu wzbiorczym
Gość: (gość)
2007-12-16 00:00
#3
Bo tych serwisantów to bym powystrzelał, 90procent do niczego się nie nadaje, tylko kasa się liczy wszystko szybko i byle jak. I z wiedzą u nich też krucho, nie wiem jak oni zdają te egzaminy.
Ja mam nową kotłownie i na początku autoryzowany serwisant zapomniał zamontować zbiornik wyrównawczy i zawór bezpieczeństwa. Po uruchomieniu powstał pewien problem którego do dziś nie rozwiązałem , strasznie podryguje wskazówka ciśnienia, przyszedł serwisant coś na pompie przełączył i przestało, ale pompa chyba teraz nie działa w auto czyli elektronicznie bo w menu parametry i obecna prędkość pompy - nie ma takiego parametru. To znaczy że pompa chodzi cały czas na maxsa, nie jest sterowana elektronicznie. A o poradę nastawu ekonomicznego pieca też się nic nie dowiedziałem. A pan niech sprawdzi naczynie wzbiorcze bo dziurawy wymiennik to raczej nie był przyczyną podwyższonego ciśnienia. Ja mam 1,3 na zimno a jak grzeje to dochodzi do 1,8. I niech pan napisze ile metrów kwadratowych pan ogrzewa i jakim piecem i ile spala teraz na dobę. Ile to jest to dużo?
Gość: Paweł
2007-12-17 00:00
#4
Mój piec to Beretta CIAO II. Ogrzewam ok 70m. Podczas największych mrozów piec spalał ok 8m gazu na dobę a ostatnio przy dodatnich temperaturach wynik był podobny. Z tego co piszecie to zbyt wysokie ciśnienie w naczyniu wzbiorczym może być powodem większego zużycia gazu. Dobrze rozumie? A jak można sprawdzić to ciśnienie? Gdzieś czytałem że trzeba spuścić wodę z kotła i jest tam jakiś wentyl jak przy kole samochodowym i tam mogę to sprawdzić. Ile powinno wynosić prawidłowe ciśnienie?
  • 1