Gość: Walter Kaczorowski
2002-02-07 00:00
#1
NOWOŚĆ - Filtr elektrostatyczny o sprawnosci 99,5%
Firma KOSS Sp. z o.o. z Nadarzyna
opracowała modułowy filtr elektrostatyczny o wydajności filtracji do 99,5%. i przepływie powietrza do 1500m3/h na moduł.
Standartowy moduł filtra posiada wymiary 420mmx220mmx125mm. Całość elementów filtra elektrostatycznego oparta jest na 100% elementach krajowych. Filtr elektrostatyczny efektywnie usuwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia , pyłki ,dym i jest doskonałym środkiem zapobiegawczym dla alergików ,gdzie zewnętrzne i wewnętrzne zanieczyszczenia powietrza uaktywniają ich chorobę. Może być zastosowany jako oddzielna jednostka w systemie wentylacji lub zaprojektowana jako wewnętrzny moduł w centrali wentylacyjnej.
W chwili obecnej filtr elektrostatyczny podlega próbom i atestacji. Będzie wystawiony na Targach w Poznaniu - Instalacje 2002 Pawilon 9PA stoisko # 20
Produkcja filtra w pierwszej kolejności będzie przeznaczona jako modułowy dodatek do obecnie produkowanych central rekuperacyjnych z serii Ventex-VX2000.
Prowadzone prace konstrukcyjne koncentrują się na użycie tego filtra elektrostatycznego do jednostek odymiania i filtracji dla klubów , palarni zakładowych , restauracji , zakładów opieki zdrowotnej oraz do użytku prywatnego.
Walter Kaczorowski
P-A PPH KOSS Sp. z o.o.
  • 1