Gość: scalac
2009-07-15 00:00
#1
Likwidacja grzejnika kuchennego
Witam,

Szukam informacji na temat likwidacji grzejnika centralnego ogrzewania. W skrócie sprawa wygląda tak, szykuję remont mieszkania, w kuchni mam zamontowany kaloryfer żeliwny, jest on usytuowany pod oknem, kuchnia jest bardzo mała i ciepła, owy kaloryfer zajmuje miejsce, temperatura w kuchni jest na poziomie 22 stopni lub więcej w zależności od pory dnia (nasłonecznienia)
Kaloryfer jest w jednym pionie z kaloryferem z pokoju dużego, pion jest usytuowany w pokoju. Zwróciłem się z pismem do spółdzielni o likwidację kaloryfera kuchennego założonego w jednym pionie z kaloryferem w pokoju i przeliczenie ilości potrzebnego ciepła na pokój po likwidacji kaloryfera kuchennego.
Otrzymałem odpowiedź, że spółdzielnia nie wyraża zgodny na likwidację grzejnika centralnego ogrzewania ponieważ instalacja centralnego ogrzewania, nie stanowi wyposażenia wyłącznie danego lokalu, ale stanowi również instalację przeznaczoną do użytku wszystkich lokali w budynku. Odłączenie grzejników w instalacji c.o. wpływa na zmianę tej instalacji jako zaprojektowanej i dopuszczonej do eksploatacji (wyregulowanej) dla określonej ilości i rodzaju grzejników.
Dodam, że uzyskałem zgodę na zamontowanie nowych grzejników.
Grzejniki jakie chcę kupić (polecane przez instalatorów spółdzielni to grzejniki wzmocnione na 16 bar z Krakowa).
Wspomnę, że pion c.o. jest puszczony przez 3 kondygnację, ja jestem w środku.
Proszę o pomoc jak wystąpić do spółdzielni ponownie z prośbą o zgodę na likwidację kaloryfera w kuchni.
  • 1