Gość: czeski
2003-11-06 00:00
#1
Krotność wymian w galwanizerni????????
Jaka jest krotność wymian w galwanizerni????????
Gość: Janusz
2003-11-07 00:00
#2
Wg Rozp. Min. Gosp. z 19.02.2002r.
Dz.U. z 11.03.2002r.
paragraf 10.1
conajmniej 10-krotna ilość wymian
Pozdrawiam
Gość: Tex
2003-11-08 00:00
#3
Pozwolę sobie uzupełnić informację p. Janusza.Po pierwsze należy wykonać obliczenia ilości odparowujących cieczy z wanien. Stąd poprzez NDS uzyska się pierwszy wynik. Po drugie nakleży z literatury "wziąć" ilości powietrza na 1m2 wanny. Po trzecie z konstruowania ssawek na obrzeżach wanien ( z widma ssania) "wyjdzie następna ilość powietrza. Czwartą- kontrolną- wielkością jest 10 wymian. Należy wybrać wartość najwyższą. Zwykle uzyskuje się ok. 20 wymian. Sprawdzianem ostatecznym będą służby mierzace stężenia zanieczyszczeń na stanowisku pracy. Uwaga na rozwiązanie nawiewu! Warto poradzić sie kogoś doświadczonegu w tych sprawach(projektanta, broń Boże kupca!!). Nie należy brać się do projektu bez dokładnych danych technologicznych. Przepraszam za przydługą wypowiedź. Z wyrazami szacunku.
Gość: Gnom
2003-11-10 00:00
#4
My, wszyscy czytelnicy forum, przepełnieni ciekawością świata wentylacji prosimy o rozwinięcie tematu. Jaka jest kubatura tej hali, jaki jest nawiew a jaki wywiew, na ile dokładnie były pomierzone wydatki ? ( dokładność pomiaru wydatków - to może być następny wątek) a przede wszystkim jakie jest to nadciśnienie (Pa) !!!. Jaką powierzchnię mają te drzwi i czy prowadzą na zawnątrz czy do innych pomieszczeń (korytarz). Co to znaczy "chwilowe otwarcie", 2 sekundy czy 2 minuty, a co się działo gdy były otwarte długo ? Szanowny Panie TEX prosimy o dokładny opis, nie ma to jak weryfikacja teorii na budowie. PS. Ciągle czekam na śmiałka , który zmierzy się z rozporządzeniem Ministra.
Gość: MAREK
2003-11-11 00:00
#5
Po pierwsze i po ostatnie tylko i wyłącznie należy obliczyć ilość powietrza na bazie wymaganej prędkości porywnia znad powierzchni wanny (dla danej ssawki i zasiegu porywania dającego konkretną wartość sprawności porywania). Polecam "Wentylacja przemysłowa" autorstawa Malickiego. Rzeczywiście wychodzi kilkadziesiąt wymian (nie 10) ale to wszystko zależy tylko od proporcji kubatury hali do powierzchni zwierciadeł w wannach. Pamitać należy o podciśnieniu w hali oraz o wywiewach spod stropu (gazy mają to do siebie że lubią się tam kumulować - mam na myśli gazy poprocesowe). O materiałach (ich odporności korozyjnej) nawet nie wspominam. A i jeszcze jedno. Czasami może się okazać że w mieszaninie wywiewanych gazów powstaje cyjano-wodór. NIe pamiętm dokladnie jakich procesów galwanicznych "nie należy pakować w jeden kanała wywiewny". Ale jest to faktem. Więc polecam zwrócić się z pytaniem do jakiegoś dobrego chemika. Miłej pracy.
Gość: Roose
2008-01-11 00:00
#6
Robiłem jedną galwanizernię cała zastawioną wannami i w przeliczeniu na krotność wymian wyszło mi bodajże 38 ;)
  • 1