Gość: Henio
2006-08-30 00:00
#1
Krajowa Izba Gospodarcza
Bodajże w sierpniu lub lipcu została zarejestrowana w Sądzie Krajowa Izba Gospodarcza Chłodnictwa i Klimatyzacji ! jak dla mnie bomba , koniec z hydraulikami, specykami,złtymi rączkami i specjalistami od grzania !!! SPecjaliści od grzania : do kotłów !!!!
Co myslicie Państwo na ten temat ?
Mam nadzieję,że sytuacja się jakoś powoli będzie normować w tym kraju nieszczęsnym...
Gość: adam
2006-08-30 00:00
#2
ha ha ha jeszcze jedni do składek. A to i tak rynku nie zmieni.
Gość: adam
2006-08-30 00:00
#3
Moze jeszcze Krajową izbe inwestorów i wtedy ich uswiadamiac. Może to cos by zmienilo ????
Gość: specjalista od wszystkiego
2006-08-31 00:00
#4
myślę Henio ze jesteś kretynem
Gość: to to?
2006-08-31 00:00
#5
Gość: henio
2006-08-31 00:00
#6
ja nie proszę o opinię na temat: czy Henio jest kretynem czy nie, tylko na temat nowej organizacji, która podobno inaczej niż Forum Chłodnicztwa, ma podstawy prawne do wprowadzania korzystnych dla środowiska chłodników zmian w prawie
Gość: Wally
2006-09-01 00:00
#7
Ta inicjatywa krążyła od dawna.
Nawet 5 lat temu sam byłem promotorem takiej izby, ale nie wyszło...bo... byłem nie lubiany...
Aby taka izbe stworzyć potrzebne jest kilkaset podpisów w/w firm w branży.
Jakoś do mnie nie dotarli.....
Ciekaw jestem jacy ludzie to założyli?
I kto z atym stoi?
I czy wogóle mają pojęcie o co chodzi w naszej branży?
Reasumując - dobra inicjatywa , chetnie będę członkiem, jeśli na prawde nie będzie to kolejna skarłowaciała PRL-owska instytucja , jak to jest z innymi branżami (np. Izba Budownicta)
Gość: Gienek
2006-09-01 00:00
#8
Stoi za tym Pan Sokulski, były szef warszawskiej sekcji chłodnictwa i klimatyzacji SIMP. Ten sam Pan, który został dyplomatycznie usunięty z SIMP-u za wykorzystywanie autorytetu i logo SIMP oraz Sekcji Chłodnictwa i Klimatyzacji SIMP do prywatnych celów zarobkowych. Ma firemkę CIT CHIK SIMP, która kasowała forsę za stare świadectwa ozonowe...
Gienek
Gość: barto
2006-09-01 00:00
#9
A niby jaką lepszą legitymację na ta izba w stosunku do np. Krajowego Forum Chłodnictwa? Pytaliśmy tu i tam i okazuje się, że izba nie ma i nie będzie żadnych więcej kompetencji niż ma Forum. A Forum już ma za sobą kilka lat doświadczeń i uznania...
Gość: henio
2006-09-01 00:00
#10
Forum Chłodnictwa jest firmą, czyli towarzystwem wzajemnej adoracji, chłodniczym lobby, niczym więcej. Izba z natury rzeczy jest instytucją zarejestrowaną sądownie jako reprezentacja określonego środowiska branżowego z gwarancjami prawnymi ochrony tegoż środowiska, po prostu ma większe kompetencje prawne
Gość: barto
2006-09-01 00:00
#11
Co do towarzystwa - można dyskutować, jak się ma wiedzę na ten temat. Skąd pochodzi Twoja wiedza, Heniu?
Co do większych "kompetencji prawnych" izby, to niestety BZDURA. Zadaj sobie trud przeczytania ustawy o izbach gospodarczych i o związkach pracodawców. Porównaj statuty obu tych organizacji, to przekonasz się, że nie masz racji.
A jeśli chcesz polemizować, to chętnie dowiem się od Ciebie - jakie Twoim zdaniem kompetencje ma izba, których nie ma forum?
barto
Gość: HENIO
2006-09-04 00:00
#12
Proponuję link: http://chik.pl/ustawa%20o%20izbach%20gospodarczych.pdf
artykuł czwarty na tem przykład. A Forum Chłodnictwa może jedynie lobbować z większym lub mniejszym skutkiem ( zależy od koloru firanek w mercedesie).
Gość: barto
2006-09-05 00:00
#13
He, he... Uśmiałem się, bo cały czas Heniu nie rozumiesz chyba, że w praktyce te "uprawnienia" są tożsame dla izb i związków pracodawców, albo nawet - gdyby ktoś się głębiej wczytał - stwierdziłby, że korzystniej tu wyglądają związki pracodawców.
Wyrażanie ocen... Opiniowanie... A tak czy owak, wszystko zależy od kontaktów z ministerstwami i z posłami i od RZETELNYCH argumentów! Na tym polu nowa izba jest "niemowlakiem" nieznanym nikomu, a forum jest już pełnoletnim (czyt. pełnoprawnym) partnerem do dyskusji dla rządu, sejmu, władz lokalnych, organizacji międzynarodowych. Obserwowaliśmy ich działalność przy obu ustawach ozonowych (z 2001 i 2004 r.), przy wielu innych aktach prawnych też. Pewnie nie wszystkie informacje do mnie docierają, bo korzystam z informacji znajomego, którego firma należy do Forum, ale to co słyszę, to jest "COŚ".
Nie odrobieś lekcji Heniek! Nie zadałeś sobie trudu zerknąć do OBU ustaw, tylko do jednej. Tym razem odrobię lekcje za ciebie, bo jestem prymusem i mi się akurat nudzi, a pewnie sporo ludzi odwiedza ten portal, więc dobrze by było, aby ich nie wprowadzać w błąd.
USTAWA O IZBACH GOSPODARCZYCH
Art. 4 (ten, na który się powołujesz):
1. Izba gospodarcza jest uprawniona do wyrażania opinii o projektach rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki oraz może uczestniczyć, na zasadach
określonych w odrębnych przepisach, w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w tym zakresie.
2. Izba gospodarcza może dokonywać ocen wdrażania i funkcjonowania przepisów prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.
USTAWA O ORGANIZACJACH PRACODAWCÓW
Art. 5. Podstawowym zadaniem związków pracodawców (...) jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec związków zawodowych pracowników, organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego.
Art. 16. 1. Organizacja pracodawców (…) ma prawo występowania z wnioskami o wydanie lub zmianę ustawy albo innego aktu prawnego w zakresie spraw objętych zadaniami organizacji pracodawców.
2. Wnioski dotyczące ustaw organizacja kieruje do posłów lub organów mających prawo inicjatywy ustawodawczej, a wnioski dotyczące innych aktów prawnych - do organów uprawnionych do ich wydania.
3. Organ państwowy, do którego został skierowany wniosek, jest obowiązany, w terminie 30 dni, przedstawić organizacji pracodawców swoje stanowisko, a w razie negatywnego stanowiska - także jego uzasadnienie.
Art. 17. Związki pracodawców uczestniczą, na zasadach określonych w odrębnych przepisach, w prowadzeniu rokowań zbiorowych, w zawieraniu układów zbiorowych pracy oraz innych porozumień w zakresie objętym ich zadaniami statutowymi.
I co ty na to? Chętnie przeczytamy twój komentarz.
barto
Gość: barto 2
2006-09-30 00:00
#14
"Pewnie nie wszystkie informacje do mnie docierają, bo korzystam z informacji znajomego, którego firma należy do Forum, ale to co słyszę, to jest COŚ."
Panie Dobrzynski, czy pan udajesz durnia czy nim jestes ?
Jako dyrektor forum to pan nie wiesz co tam sie dzieje ? Kon by sie usmial, hle, hle, hle.
Czemu boisz sie pan wystepowac pod swoim nazwiskiem ?
czy jako forum krajowe chlodnictwa uwazacie, ze ustawa ozonowa jest dobra czy zla ?
Gość: barto 2
2007-02-01 00:00
#15
coś ostanio nie widać tu pana Dobrzyńskiego ? Co się z nim dzieje ?
  • 1