Gość: Marian
2006-02-07 00:00
#1
Koszty przeglądów-serwisów urządzeń chłodniczych
Witam wszystkich
Od niedawna pracuję w przetwórstwie miesnym w dziale technicznym. Na początem mam przedstawić szefowi koszty obsługi naszych urządzeń chłodniczych. Mam kilka ofert, ale są tak rozbieżne, że nie wiem na co zwrócić uwagę.
Posiadamy:
4 komory po 6 kW, mroźnicze na sprężarkach półhermetycznych Bitzer, R22,
1 komorę szokową 8 kW na r R404
2 komory zerowe na sprężarkach po 3 kW Maneurop R22
2 komory zerowe po 8 kW na Prescoldach R22.
Na co zwrócić uwagę podczs wyboru ofert, jakie czynniki są dla mnie najważniejsze. Może ktoś przedstawi mi przykładowe ceny za usługę serwisową, roboczogodzinę, czynnik, itp.
Z góry dziękuję.
Gość: Aga
2006-02-07 00:00
#2
Gdzie jest do wykonania serwis? Ty musisz określić jego zakres ,termin i inne warunki -to otrzymasz propozycję.
Gość: Marian
2006-02-08 00:00
#3
Miejsce wykonania serwisów - Śląsk.
Co do tych innych warunków mam oferty gdzie roboczogodzina serwisanta kosztuje 9 zł, 30 oraz 90 zł. Dlaczego u różnych firm są takie rozbieżności. czy istnieje jakaś stawka dla serwisu (profesjinalnego) chłodniczego ?
Gość: ion
2006-02-08 00:00
#4
stawka wynika z wielu uwarunkowań, warto zerknąć co to za firma jakie ma referencje, sprzęt itd itp. a warunki serwisu zakres, czas itd określa zleceniodawca i to również określa koszt. I w zasadzie to właśnie zleceniodawca musi wiedzieć czego chce /oczekuje/ i ile jest skłonny za to zapłacić.
Gość: awax
2006-02-08 00:00
#5
Roboczogodzina firmy 9 zł.to bzdura dobry mechanik urządzeń chłodniczych musi co najmniej tyle dostać w firmie na rękę ,a nie jest to praca na taśmie produkcyjnej (ciągła)
30 to również zbyt niska stawka,aby zapewnić dyspozycyjność i krótki czas reakcji w przypadku awarii.
Wszystko odnosi się oczywiście do faktycznego zużycia czasu pracy i bez dodatkowych narzutów np.koszty pośrednie itd.
Jednocześnie odpowiedziałem Ci skąd rozbieżności.Spotkałem się z sytuacjami gdy pracownik po czterech godzinach fakturował na podstawie norm zużycia czasu pracy czterdzieści i wszystko niby ok.Inne firmy stosują narzuty np.na koszty ogólnozakładowe itp.
Ja osobiście wykonuję tego typu usługi na podstawie stawek zryczałtowanych ustalanych w zależności od rodzaju i ilości urządzeń oraz przy naprawach awarii faktycznie zużyty czas pracy (nie przekraczający nigdy znormalizowanego)przy wynegocjowanej stawce roboczogodziny.
Moja stawka waha się od 60 do 120 zł.i jest uzależniona np. od czasu reakcji (przy 2 godzinnym muszę utrzymywać dyżury)oraz rodzaju urządzeń (przy wysoko specjalistycznych działa po prostu prawo rynku)
Pozdrawiam i radzę uzyskać dokładne informacje ile i za co,a poza tym listę referencyjną gdyż często spotykam się z sytuacja gdy mechanicy uczą się na sprzęcie klienta.Zwłaszcza do "szokówki" nie dopuszczałbym laika.
Gość: kris
2006-02-09 00:00
#6
pierwsze primo:
za 9, jak i za 30 nie otrzymasz profesjonalnego serwisu, tylko stała umowa serwisowa zapewni ci rozwiązanie problemów poniżej
drugie primo:
większość urządzeń to substancja kontrolowana - czy spełniliście wymogi tzw. "ustawy ozonowej" ? t.j.:
-dokumentacja techniczna
-proba szczelności i przegląd zapobiegający rozszczelnieniom
-karta urządzenia
jak również zapoznanie przacowników z kartą substancji niebezpiecznej, wpisanie do szkoleń BHP
jak napisał ION to ty musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz tanio czy profesjonalnie i kompleksowo, pamiętając, że tanie mięso ...
na marginesie - nie jstem ze Śląska
pozdr
Gość: jas
2006-02-14 00:00
#7
koszt serwisu nie moze przekroczyc 50 zł + sprawdzenie szczelnosci + dopelnienie freonem do 10% ubytek roczny normalny kg freonu ok 50 zł przy czym całosc za komore nie moze przekroczyc 500 zł
Gość: awax
2006-02-16 00:00
#8
koszt serwisu nie moze przekroczyc 50 zł + sprawdzenie szczelnosci + dopelnienie freonem do 10% ubytek roczny normalny kg freonu ok 50 zł przy czym całosc za komore nie moze przekroczyc 500 zł
"jas " co Ty wypisujesz Za te 50 zł. chcesz np.m.in.legalizować zawory bezpieczeństwa,wymieniać planowo filtry.sprawdzać automatykę rozmrażania itd,itd.
Takie podejście doprowadza do przypadków ja nagłośniony ostatnio w Bydgoszczy.
W tym przypadku chodzi o niezawodność działania urządzeń,które jak wynika z opisu nie są pierwszej młodości.
Jeżeli bierzesz odpowiedzialność za wykonywane usługi to podejmij się serwisu za 50 zł.,a ja zajmę się +sprawdzenie szczelności,+dopełnienie freonem.
Pozdrawiam
Gość: Wally
2006-02-16 00:00
#9
Ostatnio przegrałem przetarg na serwis 88 sztuk klimatyzatorów.
Za 2 przeglądy w roku nasza cena była 10 560 tys zł.
Wygrał gościu za 4200 zł/ rok - to sobie policzcie ile za 1 split (23,86 zł/sztukę).
Takie chodzą ceny w warszawce !!!
Gość: awax
2006-02-16 00:00
#10
Wally .Klient prawdopodobnie chce zarobić na naprawach wykraczających poza konserwację lub wymianach na nowe.
Złóż oferte na sprzedaż i montaż nowych w diabelnie niskich cenach,następnie w razie zamówienia proponuj termin wykonania np.na wrzesień.
Ja tak zrobiłem i twierdząc,że krótsze terminy mam dla klientów dla których prowadzę konserwację doprowadziłem do tego,że nieuczciwy konkurent popadł w kłopoty.
  • 1