Gość: złoty
2006-10-04 00:00
#1
Kongres INSTALEXPO
Czy ktoś z forumowiczów był na kongresie? Jestem ciekaw Waszych opinii na temat poziomu referatów i statuetki Złotego Instalatora.
Warto było wydać prawie 270 zł na coś takiego?
Moim zdaniem przeciętnie wyedukowany projektant niewiele mógł się dowiedzieć z akademickich wykładów.
Nie bardzo też wiem, jakimi kryteriami kierowali się organizatorzy przyznając statuetkę.
Gość: T. Brzęczkowski
2006-10-04 00:00
#2
Szkoda, że żaden z nagrodzonych produktów, nie nadaję się do budownictwa. Na całym świecie dąży się do zmniejszenia emisji ciepła i co się z tym wiąże CO2 przez skuteczną izolację i alternatywne źródła. A tu niby kongres a muzeum.
Nie gratuluję.
Gość: Małgorzata Tomasik redaktor naczelny "Polskiego Instalatora"
2006-10-06 00:00
#3
Zasady zgłaszania produktów do Konkursu o statuetkę "Złotego Instalatora", a także wymagania komisji zawarte są w regulaminie ogólniedostępnym wszystkim zainteresowanym (do pobrania w formacie pdf także ze strony www.polskiinstalator.com.pl).
W uzasadnieniu odczytanym podczas uroczystości dyrektor generalny Polskiej Korporacji Techniki SGGiK Tomasz Malowany zaznaczył, że komisja podejmując decyzje o nagrodzeniu konkretnych produktów, wyraźnie wskazała na swoje poparcie dla techniki kondensacyjnej w różnych zakresach mocy i rozwiązaniach technicznych, a także dla central wentylacyjno-klimatyzacyjnych jako optymalnego sposobu odzysku ciepła z powietrza usuwanego i przygotowania powietrza nawiewanego.
Wszystkie nagrodzone wyroby to wysokiej klasy rozwiązania techniczne, zgłoszone przez bardzo znane firmy (JUNKERS, WOLF, RUG Riello, CLIMA PRODUKT, ENA WENT), firmy stawiające na ciągły rozwój i poszukiwanie najlepszych rozwiązań technologicznych.
Cóż, trudno jednak dyskutować z anonimem...
Gość: Małgorzata Tomasik redaktor naczelny "Polskiego Instalatora"
2006-10-06 00:00
#4
Czyżby trzy rodzaje kotłów gazowych nagrodzone w konkursie nie były stosowane w budownictwie zarówno jednorodzinnym, wielorodzinnym czy obiektach użyteczności publicznej??? Czy rzeczywiście kondensacja to muzeum i nie jest chociażby wspierana legislacyjnie przez kraje unijne jako priorytetowe rozwiązanie w technice kotłów gazowych najbardziej przyjaznych środowisku zewnętrznemu???
Centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne stosowane są dziś już w większości obiektów użyteczności publicznej, hotelach, centrach konferencyjnych. Jeśli więc w tym kontekście najnowsze rozwiązanie wymiennika regeneracyjnego o podwyższonej sprawności odzysku ciepła uważa Pan za muzeum, warto może więc było dokładniej zapoznać się z prezentowanymi urządzeniami.
Dodatkowo wyjaśniam: izolacje to branża budowlana, jedynie izolacje techniczne w rozumieniu otulin traktowane są jako część instalacji, a kongres poświęcony był branży instalacyjnej, a nie "budowlance".
Odnośnie alternatywnych źródeł energii: w konkursie oceniane są tylko wyroby zgłoszone przez firmy. W tym roku nie było produktu z tej dziedziny.
Gość: T. Brzęczkowski
2006-10-06 00:00
#5
Sorry ! Kto jest anonimem????
Gość: T. Brzęczkowski
2006-10-06 00:00
#6
Wydaje mi się, że rynek instalacyjny bez "budowlanki" w oderaniu od izolacji, to coś jak catering nastawiony anorektyków. Aktualne dyrektywy w UE (np BBR 2006 czy RT 2000 czy R 2000) na emisję CO2, a co się z tym wiąże na izolację obiektów do pozimu 40 kWh/m2 rocznie, w praktyce ogranicza to do zera stosowanie centralnych systemów rozprowadzania ciepła, oraz klimatyzacji. Jest więc zupełnie jasne i uzasadniene, że oddziela i odrzuca Szanowna Pani Redaktor rolę izolacji w ogrzewaniu i klimatyzacji, ale nie zmieni to rzeczywistości by zmniejszyć emisję cipła trzeba skutecznie izolować i wentylować.
Pozdrowienia Tomasz Brzęczkowski
Gość: Małgorzata Tomasik
2006-10-06 00:00
#7
Ani nie odrzucam, ani nie umniejszam roli izolacji i jako inżynier instalacji sanitarnych w pełni się z Panem zgadzam co do wagi ocieplenia wpływającego na zapotrzebowanie na moc cieplną budynku.
Wracając jednak do meritum Pańskiej wypowiedzi odnośnie Kongresu, a o tym rozmawiamy - tematyka zawarta w trzech panelach nie przewidywała tym razem rozważania roli izolacji i zarzut braku tego tematu, gdy wcześniej znane były słuchaczom tytuły referatów jest bezzasadny. Aspektów branżowych do poruszenia jest mnóstwo, co na co dzień robimy, zapraszam więc na łamy "Polskiego Instalatora" (izolacjom instalacyjnym, nie budowlanym jednak jest tu poświęcany specjalny dział, taki jest bowiem profil naszego pisma).
Pozdrawiam serdecznie
Gość: T. Brzęczkowski
2006-10-06 00:00
#8
Ale jestem pewien, że żaden z prelegentów nie referował, że w obiektach izolowanych zgodnie z obowiązującą normą nie stosuje się centralnego ogrzewania.
Gość: T. Brzęczkowski
2006-10-06 00:00
#9
Jak wynika z Pani tekstu (czytam też PI) izolacjom nie poświęca Szanowna Pani uwagi, czemu się bedę przeciwstawiał siłom i godnościom osobistom.
Gość: W-gator
2006-10-10 00:00
#10
izolacyja je bardzo wazna i nalezy chylic ukłony do tych co choćby tyćko rozumują co łona nam daje w naszej chacie.
Na pociatek musiem mieć moc włosów na ciele - bo to dobra izolacyja. Potem derka barania,skarpety z wełny, portki filcowe oraz dywan z owcy i mamy ciepło. Komu jesce za zino - to radzę siwuchy łyknąć i gorąca babe wziąnść na ciupaske.
  • 1