Gość: Ad
2009-01-08 00:00
#1
Kominiarz-wspólna wentylacja kuchni i łazienki
Mam do zrobienia projekt budowlany wewn. instalacji gazowej w mieszkaniu. Kominiarz wydał opinię, w której napisał, że obecnie wentylacja łazienki jest podłączona do kanału wentylacyjnego kuchni (i tak jest rzeczywiście), po czym dopisał, że przewód wentylacyjny w kuchni przed oddaniem do użytku należy udrożnić. Na tym koniec! Jak zadzwoniłem do niego, żeby to sprostował, to powiedział żeby tak zostawić, że tak można a on to odbierze, jak mu powiedziałem, że muszę przecież nanieść wentylację na rysunek to usłyszałem "a po co to zaznaczać" !!!
Co o tym myślicie?
Gość: kominiarz
2009-10-06 00:00
#2
i jak mozna narzekać na klientów, jak sami kominiarze( co nie którzy) mają przepisy gdzieś, albo ich wogóle nie znają, liczą tylko kase.... sami sobie robimy pod góre..... kominiarza za taki tekst to bym zgłosił tam gdzie trzeba, to moze nauczyłby się troche inaczej myslec.....poprostu buc..
Gość: kominiarz
2009-10-06 00:00
#3
a po dwa jak moze być wentylacja łazienki wspólna z pomieszczeniem wentylacji kuchni?? jezeli w pomieszczeniu kuchni lub łazienki albo w obu dwóch pomieszczeń znajdują się urządzenia/ prrzybory gazowe wg nowych norm wentylacje powinny być o wymiarach 200cm/2 w indywidualnych przewodach kominowych( są wyjątki , o których nie pisze) o średnicy fi 120 min.
  • 1