Gość: Robbie
2003-03-01 00:00
#1
Jakie nawiewniki ?
Proszę o pomoc. Zamierzam zainwestować w nawiewniki okienne. Mieszkam w bloku wielorodzinnym, w lokalu z piecem dwufunkcyjnym. Niestety, po przeróbkach okzauje się, że ilość powietrza dostarczanego z zewnątrz nie jest wystarczająca do spalania w kotle. Jest to bardzo uciążliwe w okresie zimowym, kiedy kocioł "pobiera" dużą część powietrza z kratki wentylacyjnej. Pytanie: jakie nawiewniki są najlepsze? Czy higrosterowalne (Aereco), czy sterowane ręcznie (Flopsystem), czy może sterowane automatycznie różnicą ciśnień (Brevis). Z tego, co tu i ówdzie czytam, to podobno te ostatnie. Czy to prawda ? Proszę o odpowiedż.
Gość: Roose
2003-03-05 00:00
#2
te ostatnie
a na marginesie - powietrze do spalania najwłaściwiej byłoby doprowadzić osobnym przewodem z zewnątrz lub z klatki
Gość: Janusz Kopecki
2003-10-09 00:00
#3
Niewątpliwie najwygodniejsze i najoszczędniejsze pod względem enegretycznym są nawiewniki automatyczne - ciśnieniowe.Także takie nawiewniki o nazwie SELECT PC ( oprócz szerokiej gamy sterowanych ręcznie posiadamy w swojej ofercie.
Pozdrawiam
FLOP SYSTEM
www.flopsystem.pl
Gość: Wentylek
2003-10-09 00:00
#4
Sterowanie wentylacji poprzez wilgotność względną to zupełnie chory pomysł, ważniejsze jest CO2 zapachy. Poza tym coś takiego działać nie może, bo gdy wchodzi zimne powietrze obudowa się wystudza nawet poniżej punktu rosy co powoduje, że nawiewnik otwiera się bo przy nim wilgotność jest 100%
Gość: Flex
2003-10-09 00:00
#5
Musisz zmienić piec na zamknięty. Jeżeli piec pobiera powietrze, które sam ogrzewa powoduje wejście swieżego zimnego, to piec więcej musi grzać i więcej pobrać zimnego przez pokojowe nawiewniki i tak powstaje generator rachunków.
Gość: Instalator
2003-10-22 00:00
#6
Flop System z Wrocławia również ma w swojej ofercie nawiewniki ciśnieniowe z samoregulacją (podobnie jak Brevis) - typ Select PC. Jest to faktycznie rozwiązanie chyba najlepsze, zdecydowanie lepsze od nawiewników higrosterowalnych, które m. in. nie zapewniają stałej wymiany powietrza i nie biorą pod uwagę problemu wyziębiania pomieszczeń i strat energetycznych w zimie.
Gość: Witek
2003-11-06 00:00
#7
Ja chcę się odnieść do ostatniej wypowiedzi. A propo jakoby nawiewniki higrosterowane nie brały pod uwagę wyziębienia pomieszczeń i strat energetycznych w okresie zimowym. Wiadomo przecież, że wilgotność względna zmienia się w zależności od tego co w danym momencie dzieje się w mieszkaniu. Stąd napływ przez nawiewniki higrosterowane jest różny w zależności od potrzeb w odróżnieniu od nawiewników ciśnieniowych, które dostarczają stałą ilość powietrza niezależnie od tego czy jest taka konieczność czy nie. Sam posiadam nawiewniki higrosterowane w domu i dla przykładu mniejszy jest stopień otwarcia np. w sypialni w nocy niż w dzień przez co napływa jest uzależniony od potrzeb.
  • 1