Gość: Dariaaa
2009-11-04 00:00
#1
Jaki piec nalezy kupić?
Witam
mieszkamy w domu jednorodzinnym, 30-to letnim o łącznej powierzchni użytkowej ok 180 m2. Dom jest nieocieplony, dach również nie posiada izolacji. Dotychczas źródłem ciepła w domu był kominek umieszczony na parterze, który dawał jedynie ciepło w pokoju w którym jest zainstalowany i w dwóch pokojach na piętrze do których prowizorycznie doprowadziliśmy ciepłe powietrze. Pozostałe pokoje były ogrzewane za pomocą dwufazowego pieca gazowego Stiebel Eltron.Ciepłą wodę w kranach dostarcza nam niezależna od pieca terma również firmy Stiebel. W związku z różnymi nieoczekiwanymi okolicznościami jesteśmy zmuszone zmienić formę ogrzewania domu. Myślałyśmy o kominku z płaszczem wodnym i podpięciu go do grzejników, ale firma zajmująca się w naszej okolicy sprzedażą wkładów wodnych odradziła nam takie rozwiązanie sugerując kupno pieca na ekogroszek. Czy ktoś z Państwa mógłby doradzić jaki piec, jakiej firmy należy kupić? czy możemy go podpiąć niezależnie od pieca gazowego, czy lepiej byłoby odpiąć piec gazowy i termę a w to miejsce podpiąć piec na groszek? Piec powinien ogrzać dwa piętra i strych na którym planujemy zainstalować 2 grzejniki. Proszę w odpowiedziach uwzględnić, że dom zamieszkiwany jest przez trzy Damy więc zależałoby nam aby jego obsługa była w miarę łatwa dla kobiet wink.gif z góry dziękujemy za pomoc smile.gif
Gość: monar
2009-11-12 00:00
#2
Witam
Na wstępie proponowałbym Panu o izolację dachu i zakup elektrycznego kotła Kospel (pogodowy),który z łatwością ogrzeje cały dom i jest bezawaryjny.Cena kotła jest napewno mniejsza od pieca na ekogroszek i wiekszy komfort w użytkowaniu.
http://www.allegro.pl/item812068620_elektryczny_kociol_co_kospel_ekco_lnz_24_24kw_400.html />
W razie pytań montażu czy samo zainstalowanie kotła moge pomóc :)
Pozdrawiam
Gość: monar
2009-11-12 00:00
#3
Witam
Na wstępie proponowałbym Pani o izolację dachu i zakup elektrycznego kotła Kospel (pogodowy),który z łatwością ogrzeje cały dom i jest bezawaryjny.Cena kotła jest napewno mniejsza od pieca na ekogroszek i wiekszy komfort w użytkowaniu.
http://www.allegro.pl/item812068620_elektryczny_kociol_co_kospel_ekco_lnz_24_24kw_400.html />
W razie pytań montażu czy samo zainstalowanie kotła moge pomóc :)
Pozdrawiam

  • 1