Gość: maciek
2006-10-23 00:00
#1
Jaki kocioł gazowy jako dodatkowy?
Witam!
Mam domek 120m2 ogrzewany piecem na węgiel. Chcę założyć piec gazowy jako dodatkowy tylko do ogrzewania c.o.. Przeważnie będę ogrzewał piecem na węgiel, gazowy ma być wykorzystany do dogrzewania aby temp. w nocy za bardzo nie spadała, jak się skończy węgiel itp. Zaproponowano mi piec kondensacyjny firmy Urlich 24kW. Cena jest dosyć duża. Czy opłacalna jest inwestycja w taki drogi kocioł czy lepiej kupić zwykły piec z zamkniętą komorą spalania też firmy Urlich Wandich futura 19kW? Czy kotły firmy Urlich są dobre?
Gość: Marek
2006-11-01 00:00
#2
Witam jesli nie chcesz miec problemów to nawet nie mysl o tej firmie . wszystko jest piekne jak kupujesz ten produkt..... A puzniej szara rzeczywistosc tak awaryjnego kotła gazowego nie spotkałem a mam z nimi do czynienia na codzien 40%plastiku i wszystko sie sypie zaraz po gwarancji zresztą na gwarancji też he co za konstrukcja. aaa i nie dajcie sie nabrac na wydłużoną gwarancje jak przychodzi co do czego to jest 12 mie. Totalne nieporozumienie kotłowe !!!!!!!!!!! Chińskie gówno. koło japoni nawet nie leciało.
Gość: Robek
2007-10-16 00:00
#3
ja kupilem de dietrich kondensacyjny z seri innovens, nie made in china , ale poco ci ten wegiel???? na 120 m2 jak dobrze docieplony budynek to ten gaz nie wyjdzie drozej od wegla.czysto w domu i w srodowisku.Bardzo wazne dwa czujniki: pogodowy + pokojowy ten drugi trzeba opcjonalnie dokupic i wszystko chodzi samo ustawisz temperature na dzien, na noc i cieplej wody i masz pelna wygode. z dodatkowym czujnikiem pokojowym bardzo oszcedna opcja jezeli chodzi o zuzycie gazu mimo ze ten pokojowy kosztuje 600 pln warto wydac szybko sie zwroci.
  • 1