Gość: Kuba
2006-12-09 00:00
#1
Jaka gazete branzowa wybrac?
Witam,
Jestem studentem 4 roku specjalnosci klimatyzacja, wentylacja, ogrzewnictwo. Chcialbym poglebic swoja wiedze w tejze dziedzinie. Zastanawiam sie nad prenumerata fachowego czasopisma branzowego.
Co polecacie?
--
Kuba
Gość: życzliwy
2006-12-09 00:00
#2
jeśli chcesz POGŁĘBIAĆ wiedzę to nie wybieraj tylko czytaj wszystkie, szukaj w internecie, szukaj książek, praktyk itd.
Gość: awax
2006-12-10 00:00
#3
Gratuluję
Jak rozumiem przez cztery lata studiów nie było czasu na to aby zajrzeć do tych publikacji.
Zastanów się czy nie minąłeś się z powołaniem.
pozdrawiam
Gość: Jacek
2006-12-11 00:00
#4
Witam,
Jestem studentem 4 roku specjalnosci klimatyzacja, wentylacja, ogrzewnictwo. Chcialbym poglebic swoja wiedze w tejze dziedzinie. Zastanawiam sie nad prenumerata fachowego czasopisma branzowego.
Co polecacie?
--
Kuba
Same lanie wody w tych gazetach. Lepiej poczytaj ksiazki z zakresu klimatyzacji, wentylacji, ogrzewnictwa.
Gość: T. Brzęczkowski
2006-12-11 00:00
#5
By się utrzymać na rynku , "gazeta" żyje z reklam, czyli nie ma nic wpólnego z wiedzą tylko z kasą.
Gość: Kuba
2006-12-11 00:00
#6
Nie do konca. W ksiazkach i skryptach z zakresu klmatyzacji, wentylacji, ogrzewnictwa, chlodnictwa znajduja sie glownie podstawy teoretyczne. Niestety brakuje tam praktycznych informacji zwiazanych z eksploatacja, czy po prostu nowosci pojawiajacych sie na rynku.
I jeszcze kilka slow do Pana awaxa. Widze, ze ma Pan pewne problemy z kultura osobista. No moze to nadmiar stresu i lubi sie Pan wyladowywac przez internet .. cokolwiek by to nie bylo proponuje wybrac sie na urlop. Nie ma Pan absulutnie zadnych podstaw zeby oceniac mnie w jakiejkolwiek materii wiec prosilbym o zachowanie swoich, nic nie wnoszacych do tego watku na forum, komentarzy. Aha, no i gratuluje zdnolnosci matematycznych. Rozumiem, ze bedac w polowie 7 semetru mam juz za soba 4 lata studiow!
Gość: T. Brzęczkowski
2006-12-11 00:00
#7
Fakt, zbyt daleko jest teoria, od dobrych rozwiązań, zwłaszcza w wentylacji i izolacji, o ogrzewaniu już nie ma co wspominać ZABYTKI. Ale pisma też muszą oszukiwać , by żyć!
Gość: xXx
2006-12-12 00:00
#8
Tak to już jest z zawartością pism i książek branżowych... Z wiedzą jest podobnie jak z racją, a jak jest z racją każdy wie:
"Racja jest jak d**a, każdy ma swoją" ^_^
Ja obecnie też jestem na 4 roku studiów z tej specjalizacji, ale po przepracowaniu roku w branży musze stwierdzić, że teoria niestety nie wystarczy. Nie zwracaj więc uwagi na nieprzychylne komentarze, gdyż nie jest tajemnicą, iż naród polski lubi pokazywać swoją wyższość, a robi to najchetniej próbując utopić innych w gównie z którego sami nie mogą się wydostać :) Możnaby powiedzieć, taka tradycja narodowa.
Na razie nie prenumeruj nic, kup kilka, poczytaj i zobacz co najlepiej do Ciebie przemówi. Nie chce się tu w żaden sposób chwalić, ale też swojego czasu użyczałem mojej wiedzy pewnej gazecie i to co w niej zamieścili pokrywało się z tym co powiedziałem w jakichś 50% :)
Gość: melasa
2006-12-15 00:00
#9
Proponuje iść na budowe popracować. Po studiach to najlepszy sposób zdobywania doświadczenia.
Gość: Wally
2006-12-16 00:00
#10
W magazynach branżowych znajdziesz KUBO wiedzę o tym co sie konkretnie oferuje na rynku i co jest dostepne.
Po tym, musisz zgłebiać wiedzę nt produktów.
Jakprzeczytasz te periodyki np 3 miesiące z rzędu - sam dojdziesz do wniosku ,że wystarczy i tzreba się wziąśc samemu do roboty.
Oczywiście na 100 kartek w takim magazynie znajdziesz jeden lub dwa artykuły, co cię zaciekawią i to wszystko.
ja oczywiście je kupuje albo je dostaje, ale z reguły zawalają biurko i dosyc krótko są u mnie, potem lądują w koszu.
Tak, czy siak TB ma rację, redakcje takich magazynów nastawiają się na zyski i zysk, więc nie znajdziesz tam nic ciekawego oprócz reklam. Pamietam taki dodatek w "Budujemy Dom", gdzie był artykuł nt "wszystko dla alergika: - i tam zachwalano ogzrewanie gorącym powietrzeam jako bardzo zdrowe - co jest oczywiście bez sensu. To samo było z ogzrewaniem domu kominkiem.
Kiedy napisałem list do redakcji ,że to są bzdury i jak mogą wciskać taki kit alergikom, promując oczywista bzdurę - list pozostał bez odpowiedzi.
Gość: T. Brzęczkowski
2006-12-16 00:00
#11
a centralny odkurzacz? Też w reklamach zalecany dla alergików i nikt nie pisze, że przy wentylacji grawitacyjnej, powoduje cofkę z zagrzybionych kanałów, że wysypywanie ścieci co pół roku to wada nie zaleta, a zwijanie i zabawa 9m wężem .... ale jest reklama..
Gość: .
2006-12-16 00:00
#12
Albo jak Dos... sprzedawał wentylatory kominkowe? Czy ktos to kupi? NIE! Co zrobi marketing ? Posmarowac MURAT.... ci napisza, że ciepłe powietrze z kominka trzaba dmuchac od gory i wentylatory sie popchnie i reklama jest, a ze ciemniak to kupi... wszystko co M. napisze kupi.
  • 1