Gość: Arek
2004-03-26 00:00
#1
Jak pomierzyć róznice cisnień pomiędzy pomiesczeniami
W jaki sposób okreslić wartość nadcisnienia lub podcisnienia w pomieszczeniu. Czym to pomierzyć i czy róznica ustawienia np. czujnikow cisnienia w poszczegolnych pomieszczeniach lub na zewnątrz ma znaczenie?
Gość: yllaW
2004-03-27 00:00
#2
Jak zwykle głupie pytanie bez szczegółów. Głąb oczekuje encyklopedycznej wiedzy na to ogólne pytanie. !! A jakie róznice chcesz mierzyć cżłowieku? i po co Ci ta wiedza? Chcesz mierzyc różnicę 1 Pa czy 100 Pa? - bo mówimy o różnej klasie pomiaru?
Gość: Arek
2004-03-27 00:00
#3
Troszeczkę więcej kultury by się przydało na Forum. Nie jest ono wyłacznie dla tych co pozjadali wszelakie książki fachowe i mniej doswiadczonych traktują jak osły. Jeżeli ktoś nie chce się podzielić swoja wiedzą to po co tu występuje (jeżeli się z tym nie zgadzasz to po prostu nie odpowiadaj). A wrcając do tematu moje być może lakoniczne pytanie wynika z niewiedzy, a problem jest następujący: w pewnej hali mamy do czynienia z podciśnieniem wynikającym z pracy układów wentylacyjnych. Pytanie jakie to podciśnienie jest (nie wiem czy 100 Pa czy 1 Pa) Zadano następne pytanie: mierząc różniecę ciśnień pomiędzy pomieszczeniem hali, a otoczeniem budynku, czy czujniki (chyba różnicy ciśnień) muszą być umieszczone na tej samej wysokości i czy będą różniece w wynikach pomiaru jeżeli będziemy zmieniać wysokość położenia czujników. Natomiast dokładność przyządów pomiarowch to druga sprawa. Czy są w stanie wykazać róznicę czy nie. Nie wiem. Nie mam doświadczenia i niewiele o tym wiem. Pozdrawiam i mam nadzieję że debilnych pytań nie zadaję.
Gość: yllaW
2004-03-28 00:00
#4
Jak zadajesz treściwe pytania- to może dostaniesz treściwą odpowiedź. Jeśłi chodzi o wysokośc hali - chyba sam zdajesz sobie sprawe ,że różnica 5 m w wysokości czujnika nie wpływnie na wysokośc pomiaru cisnienia na czujniku.(na temperaturę TAK - będzie to znaczące) . Pomiaru nadciśnień lub podcisnień możesz robic TYLKO wtedy kiedy WIESZ ,że pomieszczenia są szczelne i posiadają ustabilizowany przepływ powietrza (np; laminarny, bo w stumieniu o dużej prędkości - ciśnienia będa sie zmieniały drastycznie) - a nie wiem czy w twoim przypadku (jakaś hala?? ale jaka?) jest to w ogóle do uzyskania (normalne budownictwo przemysłowe - praktycznie nie umożliwia takiej szczelności aby mierzyc wielkości paru Pascali - chyba ,że będzie specjalnie skonstruowana). Oczywiście strefy podciśnienia (lub nadcisnienia) będa wystepowały ZAWSZE w procesie strumienia przepływu powietrza od nawiewu (nadciśnienie) do wywiewu (podciśnienie)- ale to już inna para kaloszy...
Gość: Krzyś
2004-03-28 00:00
#5
yllaW czy ty nie jesteś z Wa-wy? Twoje zachowanie na to wskazuje. A może jesteś jeszcze fachowcem z Borysławia? Cieszę się ,że przynajmniej nie jesteś moim pracownikiem bo poznałbyś co to znaczy mobing. Pozdrawiam wszystkich sympatycznych formenów.
Gość: Henryk
2004-03-28 00:00
#6
Mikromanometrem z rurką pochyłą MPR4. Przy przełożeniu 1:50 , błąd odczytu -dwie działki -odpowiada 0,32Pa.
Takie pomiary wykonywałem dla szpitala.
Gość: Gnom
2004-03-29 00:00
#7
I pomijam już Twoje chamskie odzywki. Chodzi o ten mętny wywód dotyczący nadciśnienia w hali i warunków pomiaru. Od razu widać że nigdy tego nie robiłeś.
Gość: Gnom
2004-03-29 00:00
#8
Aby mieć dokładny pomiar trzeba to zleciś osobie , która wie jak to zrobić i ma przyrząd. Pytanie jest b. ogólne i ogólnie można odpowiedzieć że wysokość czyjnika może mieć wpływ na pomiar. Proponuję jednak abyś wyjaśnił w czym jest problem czyli co tak naprawdę przeszkadza (za duże/małe podciśnienie, zmieniające się , czy są jakieś wymagania technologiczne , czy tylko wysysa wodę z syfonów albo nie da się otworzyć bramy ?)
Gość: Jaro
2004-04-02 00:00
#9
Koleś, twoje chamstwo stanie się niedługo przysłowiowe. Do tego nic mądrego na zadane pytanie nie powiedziałeś. Lecz się.
Gość: yllaW
2004-04-05 00:00
#10
bardzo dobrze !! Ale nadal nie wiemy ile (Pa) ten facet chce pomierzyć i czy w ogóle pomieszczenia sa na tyle szczelne ,zeby można tak niskie róznice wyłapać. Gnomie 5m wysokości powietrza (zamienione na Pascale) jest poniżej jakiegolwiek błędu pomiarowego.!!
  • 1