Gość: Arek
2003-07-01 00:00
#1
Jak policzyć zyski ciepła od urządzeń UPS?
Tak jak w temacie.
Dziekuje.
Gość: jo-men
2003-07-04 00:00
#2
banalnie prosto ! - wyszukujesz w internecie firmy które produkują/sprzedają UPS i dzwonisz do nich mówiąc że liczysz klime i potrzebne Ci są zyski ciepła od urządzenia, a nie wiesz jak to zrobić bo nie ma specyfikacji - wymyślasz przy okazji sobie co to będzie za obiekt z tym UPSem - np. biurowiec 3 piętrowy w Pacanowie i oni Ci powiedzą ile ... (bo to mili ludzie). Aha, moc el. urządzenia i kubature oczywiście musisz im podać .... fajne nie ? :) podobnie z serwerami ... gorzej z transformatami i rozdzielniami elektrycznymi - bo tego nie wie nikt (!); o ile transformator można %-towo policzyć ile energii cieplnej zamieni się na ciepło to z rodzielniami NN i SN jest czarna magia .... karamba .... a może WY wiecie jak ?
Gość: Marcin
2003-07-11 00:00
#3
z tymi ups to nie tak łatwo...Ostatnio bilansowałem takiego UPS który podtrzymyłał sieć dużej fabtyki i oświetlenie awaryjne - słowem duży (nie pamiętam mocy) i generalne dane podchodziły z DTR urządzenia - był tam podany strumień powietrza wentylującego pomieszczenie/ups i parametry tego powietrza. Zysków ciepła bezpośrednio nie było - oczywiście można to sobie wyliczyć z danych j.w.
Rozdzielnie są dość specyficzne ale proste. Mój ups, baterie kondensatorów, rozdzielnice NN stały w jednym pomieszczeniu. Przyjąłem, że straty cieplne w rozdzielnicach wynoszą 0,1% do 0,5% mocy znamionowej rozdzielnicy. Wyniki były rozsądne.
Gość: Artur
2003-08-25 00:00
#4
Jeśli nie ma innych zaleceń w pomieszczeniach UPS-ów temperatura powinna wynosić 22 st.C zaś wilgotność nie większa niz 60%. Istotną sprawą jest to, aby niezaleznie od pory roku temperatura była stała i nie ulegała duzym wahaniom. Odpowiednia temperatura w pomieszczeniu UPS jest warunkiem gwarantowanego prze producenta czasu trwałości baterii.
Jeśli chodzi o obliczanie zysków ciepła:
1. Dla komputerów, serwerów, monitorów, urządzeń telekomunikacyjnych - zyski ciepła wynoszą 90% mocy elektrycznej pobieranej przez te urządzenia.
2. Dla UPS-ów - zyski ciepła wynoszą 15% mocy elektrycznej tych urządzeń.
  • 1