Gość: tomasz
2005-07-28 00:00
#1
INVERTER hmmmmm ? co steruje ?
witam , 1 pytanko , co jest sygnalem dla falownika z jednostko wew z jaka predkoscia ma sie krecic sprezarka w normalny agregacie dziala wlacz / wylacz a tu? steruje 1 lub 2 przewody co to za sygnal ?
Gość: ion-tichy
2005-07-28 00:00
#2
sygnał szeregowy (dane)
Gość: tomasz
2005-07-28 00:00
#3
czyli jak rozumiem nie ma mozliwosci dac parownika ze sterowaniem inverterowym ze zwyklym agregatem lub odwrotnie i jezeli mozesz to odp mam miska 28 kw 2 sprezarkowy z inwerterem jezeli wywale cala elektronike i dam sterowanie na styczniki , oczywiscie jedena ze sprezarek bedzie startowac z opoznieniem 30 sek to moze chodzic , sa polaczone olejowo ?
Gość: ion-tichy
2005-07-28 00:00
#4
w zależnosci od modelu /producenta rozwiazania sterowania są mniej lub bardziej złozone ale zwykle komunikacja między układami sterowania musi byc zachowana. Sądzę że łatwiej bedzie dostosować sterowanie jednostka zewnętrzną konwencjonalną z parownika inwerterowego (w ostateczności wymieniając automatykę na coś pmniej lub bardziej prymitywnago (jakieś LG/McQuay). Natomiast sensowne wysterowanie jednostki inwerterowej bez niezbędnej komunikacji i przesyłu danych może być trudne a jeśli nawet sie uda to efekt tego moze być mizerny i będzie to tzw. "kawał solidnej nikomu absolutnie do niczego nie potrzebnej roboty"
Gość: TOMASZ
2005-07-28 00:00
#5
parownik mitsubishi z inverterem bedzie za drogi myslalem raczej tak jak pisales o mcquay to tania elektronika 200zl z pilotem na podczerwien a i parownik jest w dobrych kosztach i tam juz jest plyta sterujaca a jakie dac opuznienie miedzy rozruchem sprezarek i ktora wpierw startuje mala czy duza ? presostaty i regulatory skraplania podlaczyc do wentylatora to pikus i presostaty na styczik itd .... ale jest jakis czarny kon takiej przerobki /
Gość: ion-tichy
2005-07-29 00:00
#6
bez sensownego zapoznania się z automatyka wykonawczą tej jednostki trudno doradzać coś na odległość. W zasadzie można to robić metoda "saperską" ale sugerowałbym przestudiować dokumentacje bądź urządzenie. Czarnym koniem niewatpliwie jest utrata sterowalności urzadzenia w zakresie zmiennych wydajności. sadzę, że nalezy w tym wypadku ustawić jakieś określone parametry pracy i tak już zostanie. jedynie należy uruchomić jakąś automatykę regulująca obroty wentylatora na skraplaczu. Sprężarki to sprawa odrębna i nalezy spojrzeć na układ chłodniczy jak są ustawione czy przypadkiem nie są do układu dołącznane jakimś elektrozaworem itp. na czym jest rozpręzanie czynnika (mniejsze układy - przełaczane zespoły kapilar większe - elektronicznie sterowane zawory rozprężne zmiennej wydajności. Tak czy inaczej jeśli już jest decyzja o podłączaniu układu w tej formie to do tematu należy podejść indywidualnie najlepiej z dobrym automatykiem. A przy okazji sam pilot G8 McQuay to ok 200 zł więc jak cała automatyka jest za tyle to brać (ale ktoś wprowadza w błąd) to są raczej koszty rzędu 500 - 700 zł
Gość: Technik
2005-07-31 00:00
#7
Chciałby to zobaczyć jak ktoś wywala fakownik i na stycznik uruchomi sprżeżarkę Inverterową. Należało by sie najpierw zastanowić czy spężarka jest DC czy też AC jak to niektórzy opisuja. W moej ocenie, przerabiać Mercedesa na Fiata to nie najleprsze rozwiązanie.
  • 1