Gość: g
2006-02-22 00:00
#1
Fluent
Hej
czy może są tu jacyś użytkownicy Fluenta którzy chcą sie podzielic wiedzą na ten temat??
Gość: ??
2006-02-22 00:00
#2
Z przykroscia stwierdzam, ze te forum nie podejmuje takich skomplikowanych tematow jak CFD. To raczej daleka przyszlosc zastosowanie tego typu oprogramowania do celow komercyjnych w Polsce a zwlaszcza w technice wentylacyjnej. Jest nie wielu ludzi (mam na mysli inzynierow), ktorzy posiadaja chociaz mgliste pojecie o tego typu oprgramowaniu. Mysle, ze musisz poszukac info. na angielskojezycznych stronnach www.
Czy posiadasz legalne oprogramowanie, jesli nie jestem zainteresowany "sciagnieciem" tego oprogramowania do celow edukacyjnych na wlsany uzytek.
Pozdrawiam.
Gość: g
2006-02-24 00:00
#3
Ja mam legalne (szkoła). ale jak jesteś dociekliwy to proponuje internet/ pobierz - EMULE/ pod emule szukaj - fluent 6.2.16 i czekaj aż się zassie. Oczywiście jest to nielegalne ;-)
Gość: Projektant
2006-04-21 00:00
#4
Zastosowanie tego typu oprogramowania do celow komercyjnych w Polsce a zwłaszcza w technice wentylacyjnej jest uzasadnione tylko i wyłącznie przy projektach "went-klima" przestrzeni wielkokubaturowych!!! (np: kina, hale sportowe). I tego typu programy są wykorzystywane (raczej w celach sprawdzających zaprojektowanego modelu przepływu powietrza) w skromniejszych wersjach producentów urządzeń. W większości przypadków firmy projektują układy went-klima do pomieszczeń mniejszych.... i naprawde nie bawią się w tego typu symulacje z dwóch powodów!!! CZAS NA ZROBIENIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ Z SPECYFIKACJA I KOSZTORYSAMI ORAZ CENA ZA WYKONANIE PROJEKTU Z WSZYSTKIMI MOŻLIWYMI UZGODNIENIAMI!!! Inwestora nie interesują wydruki stężeń CO2 przy działającej wentylacji albo jak modeluje sie nawiewany strumień z nawiewnika.... interesuje go projekt jak najtańszy (czasami możesz mówić, krzyczeć a i tak zrobi swoje). Poza tym czas i pieniądz... ile wtedy taki projekt będzie kosztował jeżeli zespół projektowy będzie przeprowadzał takie analizy (a są one bardzo czasochłonne nawet na najlepszysz komputerach)?
PODSUMOWANIE: Zobaczysz jak wygląda projektowanie jak będziesz juz pracował :-). Narazie sie pilnie ucz!
Gość: g
2006-06-17 00:00
#5
hehe ma Pan racje (projektant). Wiem jak wyglada proces projektowania instalacji. I zgadzam sie z Panem. To ze sie uczę nie znaczy że nie nie moge pracować. Od 3 lat takze jestem projektantem. Ostatnio projektowałem sysem chłodnictwa spożywczego na potrzeby obiektu 10 000 m3. No to chyba nie najgożej prawda. A to zę interesuję mnie jeszcze Fluent. No cóż ... trzeba się rozwijać :-) Program posiada dużo bardziej zaawansowane możliwości jak przytoczone przez "projektanta". Radzę poczytać :-) pozdrawiam i do zobaczenia przy wspólnej realizacji jakiegoś obiektu
Gość: x
2007-02-03 00:00
#6
są tu urzytkownicy Fluenta i jak najbardziej masz racje że ten program ma gogantyczne zastosowanie...a czas obliczeń..fakt nie jest szybki, ale to co tam można zobaczyć często zmien ia nasze podejście do całego problemu. Życze powodzenia, jednakże uważam że w domu kożystanie z Fluenta może być dość kłopotliwe.
Pozdrawiam
  • 1