Gość: janusz771@o2.pl
2003-11-23 00:00
#1
EMISJA SZKODLIWYCH SUBSTANCJI Z SILNIKÓW
Gdzie można zdobyć informację o rodzaju i ilości szkodliwych substancji wydobywających się z silników benzynowych i wysokoprężnych (nowej generacji) podczas ich wjazdu i wyjazdu oraz ich prób na stanowisku pracy.
Gość: ALE O SO CHODZI ?
2003-11-26 00:00
#2
A TOBIE CHODZI O STACJE DIAGNOSTYKI POJAZDÓW ? CZY COŚ INNEGO ? CZY TYLKO TAK CHCIAŁEŚ ZABRAĆ GŁOS ? JAKIE SILNIKI ? DO JAKIEGO URZĄDZENIA ? MAJĄ JAKĄŚ MOC ELEKTRYCZNĄ ?
Gość: janusz771
2003-12-11 00:00
#3
W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że mam ustalić ilość powietrza wentylacyjnego niezbędną do rozcieńczenia szkodliwych substancji wydobywających się z silników benzynowych i tzw. ropniaków dla różnych ich okresów pracy (przy próbie, podczas wjazdu i wyjazdu). W ilości powietrza wentylacyjnego mam uwzględnić raz przy mechanicznych odciągach spalin oraz bez odciągów.
Gość: janusz771
2003-12-11 00:00
#4
Proponuję najpierw "rozwinąć" całe pytanie a nie czytać go z listy zasadniczej, bo jest to tylko fragment pytania. Jeżeli w pytaniu pytam o silniki benzynowe i wysokoprężne - to pytanie o jakie silniki mi chodzi i dawnie przykładów innych silników, uważam za niestosowne. Stwierdzenie, że zabieram głos aby go tylko zabrać jest bardzo niegrzeczne i moim zdaniem zbędne!
Gość: Krysia
2003-12-19 00:00
#5
Szukaj w Wytycznych projektowania Instalacji w Budownictwie Zaplecza Technicznego Motoryzacji wydane przez Głowne Biuro Studiów i projektów Zaplecza technicznego Motoryzacji. Wydane juz dawno może jakieś Biuro Projektów z tradycjami jeszcze to posiada. Pojazdy z silnikami wysokopreżnymi-wydziela się tlenek węgla, tlenek azotu, akroleina. benzynowe-tlenek węgla i czteroetylek ołowiu. Reszte znajdziesz w wytycznych.
Gość: janusz771
2003-12-20 00:00
#6
Serdeczne dzięki za radę. Dotarłem trochę wcześniej do tych materiałów trchę wcześnie lecz mi je zakwestionowano m.in. z uwagi na wskaźniki ustalone na podstawie paliw aktualnie niestosowanych (benzyna niebieska i żółta) oraz obecnie obowiązującym zakazie stosowania paliw, które powoduję emisję akroleiny. A wogóle, to wskźniki mówią o pojazdach "schodzących" z dróg lub już wycofanych. Nowe silniki ponoć mają inne, mniejsze wskaźniki. Wiśta - wio, łatwo powiedzieć - tylko gdzie zdobyć aktualne? Proszę nieodbierać, że to pytanie kieruję do Pani i w żadnym przypadku za jakąś złośliwość z mej strony. Szukam gdzie tylko mogę i nic nie mam - przynajmniej narazie.
Jeszcze raz dziękuję za poważne potraktowanie mojego pytania.
Gość: JAREK
2003-12-30 00:00
#7
proponuje poszukac w poradniku Recknagel wentylacja itd. byly informacje o wentylacji garazy moze cos pisza lub zobacz wytyczne do wentylacji garazy moze cos jest
  • 1