Gość: Paulina
2004-01-08 00:00
#1
Czyszczenie kanałów wentylacyjnych przez ozonowanie oraz ultrafiolet
Poszukuję wszelkiego rodzaju informacji ad. czyszczenia kanałów wentylacyjnych poprzez ozonowanie i przy użyciu ultrafioletu. Informacje potrzebne mi są do pracy dyplomowej. Dziękuję.
Gość: Wally
2004-01-09 00:00
#2
Droga Paulinko. Ozonowanie (czyli utlenianie) - jest bardzo szkodliwe dla człowieka- jełśi przekroczysz odpowiednie stężenia ozonu. (utleniają się tkanki etc. UV - zabija tylko około 20% bakteri w całej gamie bakterii gram dodatnich i ujemnych, ponieważ powłoki tych bakterii sa wytrzymałe na działanie UV.( stwierdzaja to badania z ostanich 10 lat - UV jest technologia lat 60-tych) A co z endoksynami , grzybniami, roztoczami , kurzem,pyłkami rośłinnymi, etc?. Wymyśl inne metody - ale te o , które pytasz są do bani..
Gość: Paulina
2004-01-10 00:00
#3
Pisze na ten temat prace inżynierską. Podobno w Kanadzie w ostatnim czasie zostały przeprowadzone nowe badania. Interesuję sie tymi właśnie metodami ponieważ polecił mi je prof. i gdybym zebrała odpowiednie informacje, myśle że mogłabym napisać ciegkawa prace dyplomowa.
Jeżeli dysponujesz większym zasobem materiałów lub możesz wskazać mi gdzie szukać informacji byłabym Ci wdzięczna gdybyś mi pomógł. Dziękuje
Gość: wally
2004-01-10 00:00
#4
Jaki jest konkretnie temat twojej pracy?. Ponieważ nie wyobrażam sobiea aby profesor "zapomniał" o filtracji powietrza w całej gamie bakteriologicznej, grzybni, pyłków, kurzu, etc. Ozonowania jest bardzo przydatne do utleniania wody i innych płynów - ale w powietrzu - spełnia RACZEJ funkcję zmiany ładunków jonów na ujemne jako efekt uboczny do utleniania(plus zwiekszona ilość tlenu w powietrzu w wiązaniu trzyatomowym) . A to juz inna para kaloszy...bo wchodzimy w Jonizację powietrza - całkiem inny temat od bakterii
Gość: szoł-men
2004-01-10 00:00
#5
w Polsce tematyką filtrów, czyszczenia kanałów wentylacyjnych i wszystkim co z tym związane zajmuje się np. pani dr. Anna Charkowska z Politechniki Warszawskiej - polecam więc jej opracowania z prasy technicznej oraz różnych seminariów. Ponadto warto poczytać o IAQ - zwłaszcza, że oni patrzą na problem szeroko, jak to ładnie w tym roku nazwali "interdyscyplinarnie". Ozonowanie i UV to nie nowinki techniczne - na pewno znajdziesz wiele opracowań na ten temat.
  • 1