Gość: Stanisław
2004-08-03 00:00
#1
Częstotliwość Konserwacji splitów
Witam! Od dwóch lat korzystam z klimatyzatora ściennego typu split, który reguluje mi temperaturę w hali turbin. Chciałbym uzyskać informację, jak często należy przeprowadzać konserwację tego typu urządzeń przez serwis - do tej pory klimatyzator był czyszczony we własnym zakresie. Interesuje mnie także czy prace konserwacyjne są uzależnione od marki urządzenia (np Daikiny powinny być poddawane przeglądom co 6-m-cy, McQuay-e co 12m-cy, itp). oraz jak to się ma w stosunku do PN.
Gość: Roman
2004-08-03 00:00
#2
Witam - czestotliwosc konserwacji nie zalezy od marki klimatyzatora, a raczej od potrzeb - przeplyw powietrza przez wymienniki musi odbywac sie bez zaklocen (czysty filtri wymienniki) - reszta zalezy od jakosci montazu i wykonania
Gość: Piotr
2004-08-17 00:00
#3
Witam
Każdy producent zmusza użytkownika do przeprowadzenia konserwacji w okresie gwarancji. Potem to już hulaj dusza.
Aby jednak urządzenie działało sprawnie przeglądy muszą być przeprowadzane. Urządzenia zamontowane przeze mnie konserwuję i dezynfekuję min raz do roku. Oczywiście zależy wszystko od czasu uzytkowania urządzeń i od stopnia i rodzaju zanieczyszczenia powietrza. Niejednokrotnie czyszczenie powinno odbywać się raz w miesiącu.
Wydaje mi się że standardowo przegląd z czyszczeniem dokładnym raz lub dwa razy do roku. We własnym zakresie użytkownik czyści filtry w miare potrzeb.
klimos@klimos.pl
Gość: Mariusz
2004-08-17 00:00
#4
Przeglądy to jest nabijanie kasy monterom. Jest awaria to wołaj fachowca.
  • 1