Gość: Waldemar
2010-04-21 21:37
#1
Co wybrać
Mam nadzieje, że to miejsce jest odpowiednie szukamy z żoną systemu ogrzewania dla naszego domu, mamy zamiar postawić do poza strefą z siecią (tam mamy teren) i zastawiamy się nad czym bardziej nowoczesnym niż węgiel, albo drewno, ekogroszek, lpg, solary (są strasznie drogie z tego co się dowiadywałem)
Trzeba to ustalić w projekcie ponieważ np. LPG potrzebuje specjalnej kotłowni. CO polecacie?

pozdrawiam
Gość: harrymajster
2010-04-21 21:48
#2
No to zależy czego szukasz. LPG jest wygodne ale droższe, ekogroszek tańszy ale jest przy nim nieco roboty. LPG jest nowoczesnym sposobem grzania. Możesz kontrolować temperaturę domu nie przez zwiększanie i zmniejszanie temperatury w kotle, ale przez ustawienie temp. pokojowej na wskaźniku na ścianie. Kończy się gaz, dzwonią do ciebie kiedy przyjechać. Jak chcesz się dowiedzieć więcej o kosztach to znalazłem na stronie DobryInstalator. Linku nie podam bo czasami traktują to jako reklamę. No i nie spodziewaj się że z LPG tak łatwo zrezygnować.
Gość: Janek
2010-05-18 23:38
#3
Masz jeszcze do wyboru pompę ciepła, geotermalną lub powietrzną.
google: powietrzne pompy ciepła
Gość: Edward Falczewski
2010-08-24 20:39
#4
Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić ekogroszek z podajnikiem. Nie jest taki drogi w eksploatacji i nie trzeba co chwila latać dokładać do pieca. To wszystko zależy jakich masz dostawców w okolicy. Może warto się zastanowić nad pelletem.
Gość: sylvii
2011-03-19 16:38
#5
witam, proponuje kotły wielopaliwowe THERMOSTAHL,
stalowe kotły grzewcze na paliwa ciekłe (gaz, olej) oraz na paliwa stałe (drewno, węgiel, pellet, biomasa, ziarna zbóż)
zapraszam na www.thermostahl.pl
oraz na www.thermostahl.pl/pl/referencje
Gość: Geo Therm
2011-07-14 17:41
#6
Jeśli chodzi o nowoczesny, wydajny, korzystny i zdrowy sposób ogrzania domu, to ja proponuję maty kapilarne czyli wodne ogrzewanie płaszczyznowe. Jak sama nazwa wskazuje instaluje się je na podłodze, ale też na ścianach i suficie, w łatwy sposób. Rurki maty są wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, który nie wymaga konserwacji. Maty można podłączyć do każdego źródła ciepła czyli do kotła, pompy ciepła czy systemu solarnego. Największą zaletą mat kapilarnych jest to że latem mogą służyć do ochładzania domu.
Gość: Tom
2011-07-15 13:30
#7
U mnie bardzo dobrze się sprawdza kocioł na pellet z podajnikiem. Nie trzeba go często obsługiwać i jest dosyć ekonomiczny w utrzymaniu. Oprócz pelletu mogę spalać ekogroszek, ziarna i pestki. Palę głownie pelletem bo koszty są podobne do ekogroszku ale rzadziej trzeba wybierać popiół i w kotłowni jest czyściej. Swojego czasu spalałem owies ale obecnie jego ceny są trochę za wysokie.
Gość: Atlantic Polska
2011-12-10 18:29
#8
Co do nowoczesnych sposobów na ogrzanie domu to skutecznym i praktycznym sposobem są elektryczne grzejniki dekoracyjne, które pobierają nie dużo prądu. A co do systemu solarnego o którym wspomniał Waldemar. To ten system sprawdza się przy ogrzewaniu wody, a ogrzewanie domu tylko wspomagają. Warto więc taki system połączyć z ogrzewaniem podłogowym czy wspomnianymi w wątku matami kapilarnymi.
Gość: Justyna Wesołowska
2012-01-29 19:08
#9
Witam, chcialabym zapytać o pompe ciepła która podgrzałaby mi bojler 150l. piec w domu posiadam na węgiel i jest problem z ciepła wodą latem, ponieważ nie ma gazu. Proszę poradźcie jaką pompe kupić, gdzie, czy da się ją samemu zamontować itd.
Gość: Danwent
2012-07-23 13:04
#10
Witam,
polecam Pompy ciepła do podgrzewu wody użytkowej SOFATH które
dostarczają ciepłą wodę zarówno w zimie, jak i w lecie, całkowicie niezależnie. Urządzenia mogą wytwarzać ciepłą wodę dzięki energii pobranej z powietrza lub gruntu wykorzystując wysoką temperaturę płynu chłodniczego (R134A) krążącego w przewodach otaczających zasobnik.

Zalety :
Bardzo szybkie podgrzewanie
Nowoczesne wzornictwo
Urządzenie „gotowe do zainstalowania”: szybkie i łatwe instalowanie
Zoptymalizowany dostęp: zdejmowana osłona i pokrywa rewizyjna
Bardzo szybki zwrot termiczny

Zapraszam do zapoznania się z ofertą na stronie www.danwent.com.pl zakładka pompy ciepła

w razie pytań prosze pisać na adres biuro@danwent.com.pl
Gość: Krzysiek88
2013-06-26 22:16
#11
Ja też bym polecał kocioł na pelet. Może koszt samego kotła do tanich nie należy, ale jednak jak się chce iść z duchem czasu... Potem jak masz dobrego, stałego dostawcę peletu i nie kupujesz w czasie sezonu grzewczego na ostatnią chwilę cenowo nie wychodzi na prawdę źle.
Gość: Ferdek Wasiak
2013-12-09 15:55
#12
Dobrym rozwiązaniem jest gaz, a zwłaszcza kiedy zainstaluje się kocioł kondensacyjny np Windsor z grupy SBS. http://esklep-sbs.pl/kociol-gazowy-windsor-new.html Takie kotły są na pewno bardziej ekologiczne od spalania węgla czy drewna ;) Kondensacyjne kotły mają mniejsze zużycie gazu, niż tradycyjne kotły i dzięki temu będzie sie opłacać taka inwestycja
Gość: Kamila Kocimska
2014-04-05 17:37
#13
Czy założenie ogrzewania na powierzchni płaskiej 60m/2 firmy kantherm jest opłacalne? i zla ile czy macie jakis inne propozycje firm? jak to dlaczego i czym sie różnia . Z gory dziekuje za szybka odpowiedz bo spiesze sie z podjeciem decyzji
Gość: Marek Koniarek
2014-05-31 18:10
#14
czyli ma to być ogrzewanie podłogowe od KAN-Therm?? a wodne czy elektryczne??
Gość: peres44
2014-05-31 18:37
#15
ja bym tutaj polecał elektryczne, ale to twój wybór :D oba rodzaje od kan-therm są wysokiej jakosci :D