Gość: Artur
2003-12-13 00:00
#1
30 DNI I FILTRY ZUŻYTE????????????????
jaka może być przyczyna zużycia filtrów workowych 12 komorowych w tak szybkim czasie. Jak to można sprawdzić. Czy można przeprowadzić jakieś analizy zanieczyszczenia. Czy filtry podlegaja gwarancji?
Gość: Karbon
2003-12-14 00:00
#2
Co to znaczy zużyte ?? Zapchane brudem i kurzem ??
Wszystko zależy od ilości i jakości filtrowanego powietrza. Może zastosowany stopień filtracji jest za duży w stosunku do jakości powietrza. Może brak filtra wstępnego.
Bardzo często ( i sam to ćwiczyłem) inwestor żąda uruchomienia instalacji (trzeba wietrzyć i grzać), a jeszcze prowadzone są prace wykończeniowe np. szlifowanie płyt G-K, malowanie itp.. Wtedy filtry można zapchać w ciagu 2 dni.
Gość: Qnaro
2003-12-14 00:00
#3
Z tego co się orientuję to raczej na filtry nikt gwarancji nie daje.Oczywiście chodzi tutaj o czas w jakim ulegną one zabrudzeniu,ale jak już KARBON zauważył,wszystko zależy od okresu w jakim instalacja została załączona.Sprawdz czy klasa filtracji tego filtra odpowiada wymogom projektu.(najczęściej klasę filtracji znajdziesz po prostu na naklejce umieszczonej na filtrze)Osobiście wymieniam w pewnej firmie filtry które zapychają się po 12-15 dniach.Pozdrawiam!
Gość: Wally
2003-12-16 00:00
#4
Jak zwykle , zawsze dostajemy enigmatyczne pytania od lekko tepych facetów, nad którymi Gnom zazwyczaj sie wyżywa i ja też.
LUBIMY Prezyzje Arturze !!! - a ty tutaj nam ciemnote wciskasz!!
OPISZ takie sprawy;
- czy nowa instalacja? i czy to był pierwszy rozruch?
- czy to był filtr wstępny czy inny?
-co filtruje? (samo powietrze czy może coś innego w powietrzu?)
- jak jest twoja definicja zużytych filtrów?
-jaką oczekujesz żywotność o dfiltra ? - co Ty myslisz ,że Filtr jest jak cegła ,że jak raz wmurujesz to za 200 lat będzie taka sama?
-jakie masz stopnie filtracji w systemie?
POTEM ciemny Arturze - może ci coś doradzimy.
Ale jestes TYPOWYM przykładem faceta , kóry dostenie sie na strone i jeknie coś bez sensu- a potem my mamy 30 wpisów aby wyklarowac do diabła chodziło takiemu facetowi jak Ty.Weź sie do roboty - to może coś dostaniesz od nas.
  • 1