POLIMET Sp. z o.o. - logo

POLIMET Sp. z o.o.

+48.58.6827070

Granpal to nowoczesny, oszczędny i ekologiczny kocioł, który do maksimum wykorzystuje zalety nowoczesnego paliwa jakim jest biomasa. W ich konstruowaniu firma Polimet wykorzystała wieloletnie doświadczenie zdobyte w budowie ekologicznych kotłowni dużej mocy, których przeznaczeniem jest spalanie biomasy.
Nasze kotły pracują w wielu krajach zachodniej europy, a znakomitą dla nas rekomendacje stanowić może trwająca już od 15 lat współpraca z firmami z Danii gdzie normy ekologiczne i jakościowe są niezwykle surowe.


Kotły Granpal przeznaczone są do spalania granulatu (pelletu) o średnicy 6-8 mm:
- drzewnego
- słomianego
- roślin energetycznych
Ponadto kotły te przeznaczone są do spalania owsa (oraz innych zbóż), a także pestek owoców oraz ekogroszku.

Kotły Granpal są w trybie w pełni zautomatyzowanym, ograniczając konieczność obsługi przez użytkownika do niezbędnego minimum. Standardowo kotły wyposażone są w automatyczna zapalarka, która pozwala wykorzystywać kocioł także do ogrzewania ciepłej wody. W dodatkowym wyposażeniu kotła może znaleźć się panel pokojowy, a także czujnik pogodowy. Na specjalne życzenie możemy także umożliwić instalację systemu sterującego pracą kotła przez internet.

Kotły wyposażone są w zasobnik paliwa, który powinien być uzupełniany w przypadku spalania peletu mniej więcej raz na 2 do 3 tygodni, wielkość ta zależy jednak od ciepła jakie chcemy uzyskać w domu, a także od temperatury zewnętrznej.

Na specjalne zamówienia firma Polimet może wykonać silos wraz z automatycznym podajnikiem paliwa, który pozwala gromadzić większe ilości paliwa.

Kotły Granpal wyposażone są w palnik poziomy, jego zastosowanie uniemożliwia jakiekolwiek zawieszanie się spalanego paliwa, eliminuje także często występujący, szczególnie w palnikach retortowych problem szlakowania, występującego podczas spalania owsa czy peletu ze słomy.

Spalanie powoduje powstawanie popiołu gromadzącego się w popielniku, który w przypadku opalania peletem należy opróżniać około raz na miesiąc.

Kotły Granpal są to kotły ekologiczne o niskiej emisji substancji szkodliwych w spalinach.

Dane adresowe:
Przemysłowa 10
Kolbudy
Pomorskie
Poland

Obszar działalności firmy POLIMET Sp. z o.o.:
  • Instalacje i montaż
  • Kotły i grzejniki
Producent:
  • Kotły i grzejniki -> Kotły wodne na paliwo stałe
  • Instalacje i montaż -> Instalacja grzewcza i ciepłownicza
Dystrybutor:
  • Kotły i grzejniki -> Kotły wodne na paliwo stałe
  • Instalacje i montaż -> Instalacja grzewcza i ciepłownicza
Projektant:
  • Kotły i grzejniki -> Kotły wodne na paliwo stałe
  • Instalacje i montaż -> Instalacja grzewcza i ciepłownicza