Opis stanowiska:
Witam Państwa,

Poszukuje pracy jako Asystent projektanta ds. HVAC od lipca 2015 w Warszawie.
Przede wszystkim chciałem przedstawić co mógłbym zaoferować:
- wykształcenie wyższe kierunkowe poparte bardzo dobrymi wynikami w nauce
- bardzo dobra znajomość programów do projektowania (AutoCAD, Revit, Ventpack, Instaltherm i Instal OZC)
- bardzo dobrą wiedzę techniczną dotyczącą projektowania instalacji
- umiejętność szybkiego uczenia się
Szczegóły:
- normy branżowe
- obliczanie zysków ciepła, strat ciepła (zapotrzebowania na moc grzewczą)
- dobrać urządzenia dla systemu wentylacji mechanicznej i chłodzenia: wymienniki central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, belek chłodzących, klimakonwektorów ( w sposób prawidłowy z wykorzystaniem wykresu h-x w sposób szybki i prawidłowy)
- zaprojektować kanały i elementy systemu wentylacji i klimatyzacji, obliczenia spadków ciśnień (spręży dyspozycyjnych), dobrać nawiewniki, tłumiki etc.
- znajomość zagadnień związanych z hałasem (dobór urządzeń z uwzględnieniem kryteriów dopuszczalnych poziomów akustycznych w sposób szybki i prosty)
- wymiarowanie agregatu ziębniczego i dobór odpowiedniej konstrukcji
- wybór optymalnego i obliczenia układu hydraulicznego (zarówno instalacji grzewczych jak i chłodniczych), dobór zaworów w sposób prawidłowy, dobór pomp, dobór przeponowych naczyń wzbiorczych, płytowych wymienników ciepła
- oczywiście przygotowywanie rysunków zarówno 2D i 3D, schematów wentylacji klimatyzacji, instalacji hydraulicznej grzewczej i wody lodowej ( cieczy chłodniczej)
- większość rzeczy potrafię oszacować na podstawie wskaźników np. zyski ciepła, wymaganą wydajność chłodnic na podstawie strumienia, koszt agregatu.
- przeprowadzanie różnego rodzaju analiz energetycznych ( zasadności zastosowania pomp ciepła, ocen energetycznych budynków, optymalizacji systemu chłodzenia)
- znajomość zagadnień dotyczących wentylacji pożarowej według wytycznych ITB

Proszę o poważne oferty i ja ze swojej strony mogę zapewnić pełen profesjonalizm, mogę przesłać CV.

Wymagania:
Proszę o kontakt na adres mailowy: inzynierhvac@outlook.com