Od marca 2011 roku do oferty urządzeń zabezpieczeń przeciwpożarowych wprowadzona została zmodernizowana konstrukcja klap przeciwpożarowych typu FKA-EU/PL o wymiarach do 400x300 mm.

Zmodernizowana konstrukcja klapy FKA-EU/PL
W nowej konstrukcji szczelność klapy w pozycji zamkniętej w temperaturze otoczenia zapewnia uszczelka na obwodzie przegrody zamiast profilu oporowego. Nowe rozwiązanie pozwoliło na obniżenie oporów przepływu oraz generowanych szumów własnych. Klapy małogabarytowe w instalacjach wentylacyjnych stosowane są głównie na końcowych odcinkach sieci przewodów czyli w pobliżu przestrzeni przebywania ludzi, gdzie kluczowe znaczenie ma zachowanie niskiego poziomu hałasu.


Obniżenie oporów przepływu umożliwia projektowanie mniejszych klap przy zachowaniu parametrów pracy, a w efekcie obniżenie nakładów inwestycyjnych. Z drugiej strony pozwala na zastosowanie wentylatorów o mniejszym sprężu i w rezultacie obniżenie kosztów eksploatacji i inwestycji.

Szczegółowe informacje i dane techniczne zostały umieszczone: [attach=attach1]w karcie katalogowej urządzenia 4/17/PL/1[/attach]

Firma TROX od wielu jest liderem w zakresie rozwoju i produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów i systemów wentylacji i klimatyzacji budynków. 25 oddziałów w 22 krajach i 13 zakładów produkcyjnych TROX zapewnia firmie wiodącą pozycję w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji, oraz wielką liczbę udanych zastosowań na całym świecie. Założona w 1951 roku i zatrudniająca 3200 pracowników firma TROX realizuje obroty na poziomie 350 milionów EUR w 2010 roku. Ponad 25 własnych biur handlowych i ponad 50 firm partnerskich zapewnia produktom i systemom oferowanym przez firmę TROX rozpoznawalność i uznanie na całym świecie.

Więcej informacji o urządzeniach TROX można uzyskać w krajowym oddziale firmy w Piasecznie, tel: (22) 7171470, e-mail: trox@trox.pl , oraz w języku angielskim lub niemieckim na stronach www.troxtechnik.com lub www.trox.de

Źródło: TROX GmbH