Danfoss wprowadza zmianę na rynku zaworów i głowic termostatycznych. Nowy program, wprowadzany od 1 czerwca br., obejmuje głowicę gazową RA, głowicę cieczową RAW i zawór termostatyczny RA-N. Najnowsze rozwiązanie lidera rynku pozwala zaoszczędzić czas i chronić środowisko naturalne.


Informacja prasowa - 29 maja 2009


NOWY PROGRAM DANFOSS
Danfoss, od lat dokonujący przełomów w branży termostatów, wprowadza na polski rynek program zaworów i głowic termostatycznych, które zastąpią dotychczasowe połączenia gwintowane typu RTD-N połączeniem RA na click.
Nowy program obejmuje: głowicę gazową RA najszybciej reagującą na zmianę temperatury, a co za tym idzie najbardziej energooszczędną, głowicę cieczową RAW, która
w prestiżowym teście TÜV oceniona została jako „Sehr Gut”, czyli „Bardzo Dobra” oraz zawór termostatyczny RA-N z precyzyjną nastawą wstępną.

EKOLOGICZNIE… A PRZY TYM EKONOMICZNIENowe produkty wpływają nie tylko na wygodę projektowania i użytkowania, ale także przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Termostaty Danfoss typu RA zapewniają również znacznie większą oszczędność energii. Dzieje się tak ze względu na dwukrotnie szybszą reakcję na zmianę temperatury otoczenia (czas reakcji głowicy RTD to 17 minut przy jedynie 8 minutach termostatu RA).
Dzięki temu przeciętny zwrot inwestycji w termostaty grzejnikowe to nie więcej niż 2 lata.

PROSTA FUNKCJONALNOŚĆ

Danfoss, mając 65 lat doświadczenia w projektowaniu termostatów, tworząc nowe głowice wprowadził rozwiązania znacznie zwiększające ich funkcjonalność. Termostaty typu RA zostały wyposażone w blokadę przepływu, umożliwiającą zamknięcie zaworu i pełne odcięcie przepływu wody niezależnie od temperatury wewnątrz pomieszczenia. Na wypadek dłuższego nieużytkowania pomieszczeń termostaty te zabezpieczają instalacje przed zamarzaniem, utrzymując temperaturę 7-8°C. W miejscach ogólnodostępnych i budynkach użyteczności publicznej szczególnie przydatna może okazać ochrona przed kradzieżą oraz ograniczenie i blokada nastawy temperatury.

MONTAŻ? WYSTARCZY 1 SEKUNDA!Najnowsze produkty firmy Danfoss, sprawdzone na europejskich rynkach to wygodne
i ergonomiczne rozwiązanie, które szczególnie zainteresuje instalatorów. Innowacyjny system “click” sprawia, że montaż jest dziecinnie prosty a czas potrzebny do połączenia zaworu
z termostatem głowicy nie zajmuje więcej niż 1 sekundę! Dzięki temu narzędzia stają się zbędne, a ujednolicony system połączeń głowica-zawór sprawia, że znacznie łatwiej dobrać odpowiednią głowicę. Gwarancją niezawodności może być fakt, że w Polsce pracuje ponad 22 mln termostatów produkcji firmy Danfoss, a najstarsze modele, mające ponad 20 lat, dalej działają bezawaryjnie.

Z MYŚLĄ O PROJEKTANTACH

Danfoss tworząc nowy program nie zapomniał również o projektantach, oferując im szereg udogodnień. Dzięki ujednoliconemu systemowi połączeń głowica-zawór projektowanie staje się dużo wygodniejsze. Ponadto zaktualizowane biblioteki programów do projektowania, dostępne będą już od 1 czerwca br. Istotnym jest również fakt, że dotychczasowe projekty nie wymagają przeliczania i zmiany nastaw.
Głowice RA na click zostały zaprojektowane tak, aby idealnie komponowały się
z grzejnikiem a przy tym zachowywały swój ergonomiczny kształt. Nowe, jeszcze bardziej energooszczędne rozwiązania zostaną na pewno docenione nie tylko przez instalatorów i projektantów, ale również zleceniodawców.
Głowice RTD i RTS oraz zawory termostatyczne RTD-N dostępne będą do wyczerpania zapasów. Po tym terminie na zawory typu RTD będzie można zainstalować głowicę serwisową RA z połączeniem RTD.

Danfoss Sp. z o.o.
powstał w 1991 roku i jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. Oferuje produkty i rozwiązania techniczne bazujące na mechanice oraz elektronice.
Danfoss jest ogólnoświatowym producentem urządzeń regulacyjnych i kontrolno-pomiarowych, ta także dostawcą usług i rozwiązań dla wielu dziedzin gospodarki. Firma oferuje produkty z takich sektorów jak: Chłodnictwo i Klimatyzacja, Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo i Wentylacja, Przemysł oraz Gospodarka wodno-ściekowa. Klientami Danfoss są zarówno inwestorzy, projektanci, instalatorzy jak i klienci indywidualni.
Globalnie firma zatrudnia ponad 21 000 pracowników w tym w Polsce ponad 800 osób.
Więcej informacji na temat programu Green Light można uzyskać na stronie: www.eu-greenlight.org.