SOLTER to nowoczesne urządzenie do zmiękczania wody.

Zmiękczacz wody SOLTER - nowość na rynku 2012
Dlaczego uzdatnianie wody ma znaczenie?


Woda zawiera w sobie stężenie soli mineralnych, głównie magnezu i wapnia. Ten ostatni pod wpływem zmiany temperatury wody wytrąca się pod postacią tzw. kamienia, który bez skutecznych środków ochrony osadza się wewnątrz instalacji oraz na urządzeniach domowych mających częsty kontakt z wodą.

Na skutek osadzającego się kamienia przekrój instalacji zawęża się z każdym dniem. Możliwe następstwa obejmują wiele obszarów - od drogich napraw i podwyższonych kosztów energii, aż do zatkanych rur! Już 10 mm osadów wapiennych na powierzchniach grzejnych to aż około 10% większe zużycie energii, co oznacza większy rachunek za ogrzewanie. Złogi wapienne i korozja w rurociągach tworzą porowate powierzchnie, które tworzą idealne warunki do rozwoju bakterii, np. typu Legionella, które są zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Urządzenia codziennego użytku domowego, na których osadza się kamień są trudne do utrzymania w czystości tworząc tym samy dobre środowisko do rozwoju bakterii. Dlatego kamień powinien być usuwany nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Aby zapobiec powstawaniu kamienia, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie urządzenia zmiękczającego wodę. Produktem najnowszej generacji w zakresie uzdatniania wody jest zmiękczacz wody SOLTER - nowość na rynku 2012. Miękka woda, którą zyskujemy dzięki zastosowaniu zmiękczacza, to oszczędność czasu, pieniędzy oraz większy komfort korzystania z kuchni i łazienki. SOLTER to urządzenie, które powinno stać się podstawowym wyposażenia każdego domu.


Zalety zastosowania zmiękczacza wody SOLTER


Czysta, trwała, bardziej wydajna instalacja wodna i grzewcza, mniejsze koszty eksploatacji, mniej awarii i kosztownych zniszczeń.

W zmiękczonej wodzie środki myjąco-piorące łatwiej się rozpuszczają i pienią, dzięki czemu podczas mycia, prania i zmywania zużywa się ich mniej.

Zmiękczona woda nie zostawia kamienia na domowym wyposażeniu AGD mającym kontakt z wodą: czajnik, zmywarka, piekarnik i urządzenia parowe, pralka – produkty są czyste i dużo trwalsze, nie ma ryzyka zniszczenia grzałek przez osad kamienny, rzadsze kosztowne awarie.

Zmiękczona woda nie pozostawia kamienia na armaturze łazienkowej i kuchennej, kabinach prysznicowych, wannie i toalecie, przez co wyposażenie to łatwiej utrzymać w czystości. Baterie są trwałe i szczelne przez długi czas – nie ma kamienia powodującego doszczelnianie baterii.

Łatwiejsze sprzątanie sprawia, że poświęca się mu mniej czasu i zostaje go więcej dla rodziny, na swoje pasje i zainteresowania.

W czystym pomieszczeniu przebywanie jest bardziej komfortowe. Czyste pomieszczenie to także większa higiena i zdrowie.


Informacje o urządzeniu

SOLTER to wysokiej jakości jednokolumnowy zmiękczacz kompaktowy z elektronicznym sterowaniem objętościowym, zalecany do stosowania w instalacjach domowych i obiektach usługowych.

Zmiękczacz został wyposażony w wielodrogowy zawór sterujący z kontrolą mikroprocesorową, wymiennik jonitowy z atestowaną żywicą jonowymienną, kompletny zbiorniki solanki, wąż do kanalizacji oraz tabletkowy tester twardości ogólnej.

Jego atutem jest z pewnością łatwość w obsłudze i wysoka niezawodność. Wyposażony w nowoczesną jednostkę sterującą z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym. Nastawy urządzenia dokonywane są już w fabryce. Procedura uruchomienia to zaledwie chwila i 3 operacje.

Zmiękczacz SOLTER przetestowany i zgodny z europejską normą EN 14743.
Produkt dostępny tylko w sieci sprzedaży Grupy HYDROSOLAR.


Zostań certyfikowanym instalatorem nowego zmiękczacza Solter!
Zapisz się na bezpłatne szkolenie z zakresu montażu, uruchomienia, obsługi i serwisu urządzenia. Przeszkolony instalator otrzyma certyfikat uprawniający do montażu i pierwszego uruchomienia zmiękczaczy Solter oraz materiały serwisowe. O szczegóły szkolenia oraz terminy najbliższych szkoleń pytaj w placówkach HYDROSOLAR!