Złoty Medal MTP BUDMA 2012 dla systemu wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC.

Złoty Medal Budma 2012 dla systemu z pompą ciepła NIBE F1245 PC
Złoty Medal 2012Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie. Sąd Konkursowy stanowią wybitni specjaliści reprezentujący różne środowiska sektora budownictwa. Są wśród nich profesorowie wyższych uczelni, utytułowani architekci, znakomici inżynierowie.

Laureatem Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich Budma 2012 został m.in. system wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC, zapewniający ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła z możliwością zdalnego sterowania przez sieć GSM firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. z Białegostoku.

System wewnętrznego komfortu na bazie pompy ciepła NIBE F1245 PC jest jedynym na świecie rozwiązaniem, w którym za pomocą jednego kompaktowego urządzenia, zajmującego zaledwie 0,36 m2 powierzchni w budynku, uzyskuje się ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła. Ponadto jest to najbardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób ogrzewania, chłodzenia i wentylacji budynku, ze względu na wysoką sprawność ogrzewania (COP pompy ciepła o mocy 10 kW osiąga 5,03, przy temperaturze z dolnego źródła 0oC i temperaturze zasilania systemu grzewczego 35oC), wykorzystanie darmowego chłodu dolnego źródła (aż 12 kW mocy schładzania przy temperaturze z dolnego źródła 5oC i temperaturze zasilania systemu grzewczego 18oC), najmniejsze zużycie energii pierwotnej (ponad 50% w stosunku do innych systemów grzewczych), wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (ciepło z wody, gruntu i powietrza) i zerową emisję CO2 do atmosfery. Praca całego systemu sterowana jest przez użytkownika, za pomocą wielofunkcyjnego, intuicyjnego menu w języku polskim dostępnego z poziomu kolorowego wyświetlacza pompy ciepła, jak również inteligentnego systemu zarządzania budynkiem lub „z kieszeni”, w której zazwyczaj nosimy telefon komórkowy.

Firma NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. na targach Budma 2012 będzie miała swoje stoisko (nr 20) usytuowane w pawilonie 6A.
Produkty nagrodzone Złotym Medalem prezentowane będą na przestrzeni specjalnej zlokalizowanej w centrum ekspozycji targowej „Strefa Mistrzów” w pawilonie 5, pawilonie 3 i przy pawilonie nr 7A.

Dwudziesta pierwsza edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA odbędzie się w dniach 24-27 stycznia 2012 roku.

Uwaga: ruszyło głosowanie na "Złoty Medal-wybór konsumentów". Zapraszamy do oddawania głosu na najlepszy według Państwa produkt spośród nagrodzonych Złotym Medalem targów Budma 2012. Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy wypełnić krótką ankietę.Produkt, który zdobędzie największą liczbę głosów, otrzyma prestiżowy tytuł "Złoty Medal - wybór konsumentów BUDMA 2012" oraz specjalnie zaprojektowaną na te okazję statuetkę.

[attach=attach2]>>Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP BUDMA 2012[/attach]