2 czerwca br., podczas wiosennej Gali Instalatora w Centrum Promocji Kadr w Konstancinie-Jeziorna, firma STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o. została wyróżniona statuetką Złotego Instalatora 2005 za stworzenie sprawnie działającego serwisu pomp ciepła wraz z monitoringiem.

Firma STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o. wprowadziła po raz pierwszy na polski rynek nowatorski system obsługi i kontroli serwisowej pomp ciepła. Na czym to polega? Specjalny moduł GSM zamontowany w kotłowni Klienta wysyła informacje w postaci SMS-a bezpośrednio do autoryzowanego Serwisanta, który natychmiast poprzez przenośny komputer łączy się bezpośrednio z modułem i automatyką sterującą pracą pompy. W ten sposób będąc w zupełnie innej miejscowości, nie tracąc czasu na dojazdy, Serwis ma możliwość skontrolować pracę kotłowni, ustawić lub zmienić odpowiednie parametry ogrzewania, skorygować ewentualne błędy - także w sytuacjach, gdy właściciele są poza domem, np. wakacjach.


Tegoroczny Konkurs był szczególnie ważny, ponieważ Firma po raz drugi została nagrodzona za pompy ciepła. W 2003 roku Złoty Instalator dla Najlepszych został przyznany za organizację kształcenia i szkolenia branżowych specjalistów w zakresie pomp ciepła.

Źródło: STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o.