Najnowszy produkt firmy EUROHEAT – kurtyna powietrzna DEFENDER – został wyróżniony prestiżową nagrodą Złotego Instalatora.


Najnowszy produkt firmy EUROHEAT – kurtyna powietrzna DEFENDER – został wyróżniony prestiżową nagrodą Złotego Instalatora przyznawaną przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacyjnej oraz magazyn "Polski Instalator".
Hasłem przewodnim jesiennej edycji konkursu jest: Oszczędność energii i zużycia mediów w instalacjach i wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii. Kierując się tą intencją, Sąd Konkursowy postanowił zwrócić szczególną uwagę środowiska branży instalacyjnej na rozwiązania w zakresie oszczędności energii.


Kurtyna powietrzna DEFENDER charakteryzuje się nowoczesnym designem oraz szerokim zastosowaniem. Urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach: z nagrzewnicą wodną – DEFENDER XW (8-20 kW), oraz nagrzewnicą elektryczną – DEFENDER XE (3-10 kW). Uniwersalny moduł (1 m) przystosowany jest do montażu w pionie i poziomie. Zasięg strumienia powietrza do 3,5 m pozwala na zabezpieczenie zarówno zwyczajnych wejść do budynku, jak i dużych bram wjazdowych. Więcej informacji o urządzeniu na www.euroheatgroup.com

Konkurs o statuetkę "Złotego Instalatora" od pierwszych edycji był integralną częścią targów Instal Expo powołanych do życia w 1992 roku z inicjatywy miesięcznika "Polski Instalator". Targi te przez lata odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki i były pierwszą branżową imprezą wystawienniczą cieszącą się wielkim zainteresowaniem firm pragnących pokazać swoje nowości i zwiedzających. Zjeżdżali na nią specjaliści z całego kraju, statuetka zaś "Złotego Instalatora" stała się prestiżową nagrodą, o którą zabiegają firmy. Przyznawana jest ona producentom za nowoczesne produkty, urządzenia, rozwiązania techniczne w branży instalacyjnej.


Po zmianie formuły targowej Instal Expo na kongresową w roku 2003 i utworzeniu Kongresów INSTALEXPO wrócono też do Konkursu "Złoty Instalator".
Organizatorami konkursu "Złoty Instalator" jest miesięcznik "Polski Instalator" i Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji.
W ciągu roku odbywają się dwie edycje konkursu o "Złotego Instalatora":
- edycja jesienna z uroczystym wręczeniem statuetek podczas Kongresów INSTALEXPO;
- edycja wiosenna, której wyniki ogłaszane są podczas Wiosennej Gali Instalatorów.
W odróżnieniu od edycji październikowej, w wiosennym konkursie nagradzane są firmy za różnorodne formy działalności m.in. za organizację handlu, kształcenia specjalistów branżowych, czy wzorowe wykonanie instalacji.
III Kongres INSTALEXPO miał miejsce w Warszawie dnia 10 października 2007 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na terenie wystawy towarzyszącej Kongresowi.

Komentarze

 • Chyba kogoś pogieło!!!!

  Co wspólnego ma wiodące hasło "energooszczędność" z kurtyną powietrzną?????
  Kurtyny powietrzne w/w typu znacznie zwiększają zużycie energii, są totalnym zaprzeczeniem praw fizyki. Zwiększają koszty ogrzewania!!! Energooszczędność to izolacja termiczna , rekuperacja a nie umieszczanie źródeł ciepła w najmniej odpowiednich miejscach. Jedynym usprawiedliwieniem dla takiego wyboru może być tylko ilość kasy wpompowanej redakcji na reklamę. Tylko co to ma wspólnego z fizyka i oszczędnością????

 • Re: chyba kogoś ...

  1. Zgadzam się z Panem że ten produkt nie ma nic wspólnego z głównym założeniem nagrody ... przynajmniej w nazwie. Co do sponsoringu to chyba sie już nigdy nie dowiemy
  2. Nie zgodzę się z opinia że kurtyny zwiększają zuzycie energii. Są to urządzenia o zupełnie innym przeznaczeniu - ale tu odsyłam do literatury - za dużo pisania tutaj.

 • Ciekawe

  ile kosztuje taki złoty instalator ?? Postawił bym sobie na kominku obok różowego słonika i jajka z niespodzianką ...

 • Tomasz Brzęczkowski

  Bez najmnieszych problemów mogę wykazać, że kurtyna nad drzwiami znacznie podraża koszty ogrzewania. To poprostu inżynierskie nieporozumienie.!! Wbrew fizyce i rozsądkowi! Juz Lepsze byłyby kurtyny boczne (słupki) lub z doły (kratka) !