Konkurs o statuetkę "Złotego Instalatora" od pierwszych edycji był integralną częścią targów Instal Expo, targów powołanych do życia w 1992 roku z inicjatywy miesięcznika "Polski Instalator". Targi te przez lata odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki i były pierwszą branżową imprezą wystawienniczą, na którą zjeżdżali specjaliści z całego kraju. Statuetka "Złotego Instalatora" przyznawana jest producentom za nowoczesne produkty, urządzenia i rozwiązania techniczne w branży instalacyjnej.


PI: Konkurs o statuetkę "Złotego Instalatora" od pierwszych edycji był integralną częścią targów Instal Expo, targów powołanych do życia w 1992 roku z inicjatywy miesięcznika "Polski Instalator". Targi te przez lata odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki i były pierwszą branżową imprezą wystawienniczą cieszącą się wielkim zainteresowaniem firm pragnących pokazać swoje nowości i zwiedzających. Zjeżdżali na nią specjaliści z całego kraju, statuetka zaś "Złotego Instalatora" stała się prestiżową nagrodą, o którą zabiegają firmy. Przyznawana jest ona producentom za nowoczesne produkty, urządzenia, rozwiązania techniczne w branży instalacyjnej.


Po zmianie formuły targowej Instal Expo na kongresową w roku 2003 i utworzeniu Kongresów INSTALEXPO wrócono też do Konkursu "Złoty Instalator".
Organizatorami konkursu "Złoty Instalator" jest miesięcznik "Polski Instalator" i Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji.
W ciągu roku odbywają się dwie edycje konkursu o "Złotego Instalatora":
- edycja wrześniowa z uroczystym wręczeniem statuetek podczas Kongresów INSTALEXPO;
- edycja wiosenna, której wyniki ogłaszane są podczas Wiosennej Gali Instalatorów.
W odróżnieniu od edycji wrześniowej, w wiosennym konkursie nagradzane są firmy za różnorodne formy działalności m.in. za organizację handlu, kształcenia specjalistów branżowych, czy wzorowe wykonanie instalacji.
II Kongres INSTALEXPO miał miejsce w Hotelu Lord w Warszawie dnia 3 października 2006 roku. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się na terenie wystawy towarzyszącej Kongresowi. Laureatami jesiennej tegorocznej edycji konkursu są następujące wyroby i producenci:
FENIX – centrala klimatyzacyjna z regeneracyjnym wymiennikiem ciepła "SUPERBLOK"
CLIMA PRODUKT Sp. z o.o. www.climaprodukt.com
Laureaci Polskiego Instalatora 2006
Fot. Redakcja Polskiego Instalatora