Konkurs o statuetkę „Złotego Instalatora” od pierwszych edycji był integralną częścią targów Instal Expo, targów powołanych do życia w 1992 roku z inicjatywy miesięcznika „Polski Instalator”. Targi te przez lata odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki i były pierwszą branżową imprezą wystawienniczą cieszącą się wielkim zainteresowaniem firm pragnących pokazać swoje nowości i zwiedzających. Zjeżdżali na nią specjaliści z całego kraju, statuetka zaś Złotego Instalatora stała się prestiżową nagrodą, o którą zabiegają firmy. Przyznawana jest ona producentom za nowoczesne produkty, urządzenia, rozwiązania techniczne w branży instalacyjnej.
Po zmianie formuły targowej Instal Expo na kongresową w roku 2003 i utworzeniu Kongresów INSTALEXPO wrócono też do Konkursu „Złoty Instalator”.
Organizatorami konkursu „Złoty Instalator” jest miesięcznik „Polski Instalator” i Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji.
W ciągu roku odbywają się dwie edycje konkursu o „Złotego Instalatora”:
- edycja wrześniowa z uroczystym wręczeniem statuetek podczas Kongresów INSTALEXPO;
- edycja wiosenna, której wyniki ogłaszane są podczas Wiosennej Gali Instalatorów.
W odróżnieniu od edycji wrześniowej, w wiosennym konkursie nagradzane są firmy za różnorodne formy działalności m.in. za organizację handlu, kształcenia specjalistów branżowych, czy wzorowe wykonanie instalacji.
III Kongres INSTALEXPO miał miejsce w Hotelu Gromada w dniach 27-28 września 2005.
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się pierwszego dnia na terenie wystawy towarzyszącej Kongresowi o godz. 13.40.

Laureaci konkursu „ZŁOTY INSTALATOR” 2005Fot.: Redakcja SystemyOgrzewania.pl
1. AFRISO-EURO-DYNAMIKA Sp. z o.o. z Czekanowa
za 3-drogowe zawory mieszające typu 3 MG ESBE

2. BORYSZEW S.A. z Sochaczewa
za płyny ERGOLID A i ERGOLID EKO chroniące przed zamarzaniem instalacje grzewcze, klimatyzacyjne i chłodnicze

3. EUROHEAT Sp. z o.o. z Kosakowa
za aparat grzewczo-wentylacyjny VOLCANO VR

4. IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o. z Łodzi
za gazowy, dwufunkcyjny kocioł STAR w wersji z otwartą lub zamkniętą komorą spalania o mocy 23 kW wraz ze sterowaniem cyfrowym modulującym

5. RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. z Torunia
za wiszący, dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny KOMPAKT GREEN 25 e.s.i. Turbo wraz z modułem dwóch stref grzewczych


Komentarze