Pod koniec listopada firma Dospel zorganizowała spotkanie dla instalatorów central wentylacyjnych z rekuperacją. Poruszano kwestie nowych produktów i technologii. Następne szkolenia Dospela już na początku tego roku.

20 listopada 2008 w Gościńcu Oycowizna w Lesznowoli odbyło się pierwsze, ogólnopolskie spotkanie instalatorów z zarządem i projektantami firmy Dospel, lidera w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji. Celem zjazdu było zaprezentowanie nowych technologii i produktów z zakresu wentylacji z rekuperacją: central wentylacyjnych, jak również gruntowych wymienników ciepła oraz wentylatorów kominkowych.Spotkanie rozpoczął Prezes firmy Dospel Sebastian Myśliwiec. Następnie Dyrektor Zarządzający, Kamilla Nowacka, wprowadziła gości w omawianą problematykę i przybliżyła niektóre zagadnienia przy wsparciu projektanta w kwestiach technicznych. O nowych projektach i produktach z serii ProLine opowiadał konstruktor firmy Dospel – Marcin Witek.

Po prezentacji zaproszono zgromadzonych gości do otwartej dyskusji. Rozmawiano na temat praktycznych zastosowań central firmy Dospel. Profesjonaliści mieli świetną okazję podzielić się z producentem swoimi uwagami odnośnie rozwiązań technicznych zastosowanych w urządzeniach. W ramach zadawanych pytań instalatorów interesowały głównie nowe centrale wentylacyjne z rekuperacją z naciskiem na ich zwiększone wydatki powietrza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zagadnienia unowocześniania produktów oraz czasu realizacji montażu i napraw w serwisach. Po zakończonej dyskusji goście i organizatorzy wspólnie zasiedli do stołu zastawionego staropolskim jadłem.

To owocne spotkanie będzie miało swoją kontynuację. Jak informuje organizator, Brand Manager firmy Dospel Roman Jeziorski, kolejne odbędą się w I kwartale tego roku. Szkolenia mają nabrać nieco większego rozmachu – firma Dospel zaangażuje do współpracy przy projekcie czterech szkoleniowców, którzy będą prowadzić spotkania z instalatorami na terenie całej Polski.

Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 50 krajów świata.

Więcej na www.dospel.com