Dni stają się coraz krótsze, a zima wisi w powietrzu. Zastanawiamy się co zrobić skoro jest dopiero październik, okres grzewczy nie wszędzie jeszcze wystartował, w mieszkaniach robi się coraz chłodniej, a ręczniki są wciąż wilgotne i nieprzyjemne w dotyku. Są na to dwa sposoby, albo w błyskawicznym tempie zaopatrzyć swój grzejnik w grzałkę HOT², albo zakupić jedną z oferowanych przez INSTAL PROJEKT suszarek elektrycznych.

Zimno, zimno, coraz zimniej…
Elektryczna grzałka do grzejnika centralnego ogrzewania HOT² sprawia, że możemy korzystać z grzejnika przez cały rok (nawet poza sezonem grzewczym). Dlatego idealnie sprawdzi się gdy przychodzą pierwsze zimne dni, a my nie jesteśmy jeszcze przyzwyczajeni do niskich temperatur, mocniej odczuwamy zimno i łatwiej się przeziębiamy. Wtedy każdy z nas marzy o ciepłym mieszkaniu czy domu, o rozpoczęciu sezonu grzewczego. Niestety bardzo często nie od nas zależy kiedy to nastąpi. Centralne ogrzewanie przeważnie włączane jest dopiero pod koniec października. Dogrzewanie się piecykami to niezbyt rozsądne rozwiązanie – przy okazji zużywa się bardzo dużo energii elektrycznej, a nieumiejętne korzystanie z piecyków może grozić np. pożarem. Dlatego warto pomyśleć o innych rozwiązaniach, takich jak grzałki elektryczne do grzejników centralnego ogrzewania.
Grzałkę HOT² można podłączać do zainstalowanych już wcześniej grzejników INSTAL PROJEKT, współpracuje również z wieloma grzejnikami innych marek, dostępnymi na rynku. Grzałkę HOT² wyróżnia wyjątkowo niskie zużycie energii elektrycznej – w trybie czuwania pobiera jej 80 razy mniej niż inne dostępne na rynku produkty. Jest to zasługa zaawansowanego układu sterującego, pozwalającego na obniżenie poboru energii do minimum. To wszystko sprawia, że grzejnik z grzałką HOT² jest najpełniejszym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem w dziedzinie ogrzewania. Wystarczy mieć w łazience dodatkowe gniazdko elektryczne do podłączenia grzałki.


Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie jednej z suszarek elektrycznych z grupy Electro, które proponuje INSTAL PROJEKT. Są to m.in. Spina Electro, Omega R Electro, Stick Electro i Retto Electro, które do działania potrzebują tylko gniazdka elektrycznego.
Omega R Electro, Retto Electro i Stick Electro to modele oparte na formach najpopularniejszych grzejników łazienkowych INSTAL PROJEKT. Suszarki dostępne są w różnych rozmiarach, 2 mocach (300 i 600 W). Ponadto Omega R Electro dostępna jest w wersji chromowanej. To pozwala na dobór suszarki idealnie dopasowanej do naszych potrzeb i wnętrza w którym chcemy ją zainstalować.

Czwarty model suszarki to Spina Electro. Od pozostałych odróżnia się mniejszymi rozmiarami oraz tym, że jest suszarką bezcieczową. To sprawia, że można ja montować nawet w pomieszczeniach czasowo nie ogrzewanych – nie grozi nam jej uszkodzenie pod wpływem ujemnej temperatury. Spina Electro jest bardzo prosta w montażu – można to wykonać samodzielnie, bez pomocy specjalisty. Dzięki specjalnym zawiasom jest obrotowa – to również niezwykle praktyczna funkcja, kojarząca się z klasycznymi łazienkowymi wieszakami do ręczników. Spina Electro ma nieco mniejszą moc – od 25 do 110 W.

INSTAL-PROJEKT_suszarka Spina Electro_projekt_Roman_Gawłowski_zdjęcie_Szymon_Brodziak