Na co choruje Klimat? Czym grozi cieknący kran? Którędy ucieka prąd? - odpowiedzi m.in. na te pytania można znaleźć w książeczce dla dzieci „Zielona Brygada” wydanej w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu.

Zielona Brygada - czyli przedszkolaki na straży klimatu
Przedszkolaki są otwarte na zdobywanie nowej wiedzy. Ministerstwo Środowiska zadbało o to, aby dowiedziały się one o zmianach klimatu i możliwościach jego ochrony. Przygotowało w tym celu w ramach projektu Partnerstwo dla Klimatu książeczkę „Zielona Brygada”. Chce tym samym wpajać dzieciom, już od najmłodszych lat, dobre wzorce ekologicznych zachowań. Dzieci w wieku przedszkolnym to bowiem bardzo wdzięczna grupa docelowa – chłonna, o otwartych umysłach.

W książeczce znajduje się dziewięć wierszyków z ilustracjami, które przybliżają dzieciom tematykę zmian klimatycznych oraz pokazują jak mogą one przeciwdziałać globalnemu ociepleniu. Każdy utwór koncentruje się na jednym temacie, uczy i daje praktyczne rady jak zachować się w danej sytuacji, np. zakręcaj kran, gaś zbędne światło, .

"Zielona brygada" została wydana, na papierze pochodzącym w 100% z makulatury, w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy. Książka dostępna też jest [attach=attach1]w pliku pdf[/attach].

[attach=attach1]Zielona Brygada - czyli przedszkolaki na straży klimatu[/attach]

„Partnerstwo dla Klimatu” to stworzona przez Ministerstwo Środowiska platforma współpracy na rzecz wspólnych działań zapobiegających zmianom klimatu i uświadamiających ich zagrożenia. Partnerstwo dla Klimatu zrzesza różnorodne organizacje i instytucje. Celem Partnerstwa jest prowadzenie kompleksowych, innowacyjnych działań edukacyjnych i promocyjnych związanych z problematyką zmian klimatu.
Źródło: Ministerstwo Środowiska