Ziehl-Abegg wprowadza do swojej oferty nowe wentylatory Vpro z optymalnie wyprofilowanym wirnikiem z tworzywa sztucznego oraz nowe udoskonalone falowniki Icontrol oraz Fcontrol.
Nowo zaprojektowane wirniki typu Vpro mają 6 wzmocnionych łopat pochylonych do tyłu. Charakteryzują się bardzo cichą pracą i wysoką sprawnością.
Dzięki trójwymiarowemu profilowi łopat wirnika poziom hałasu został zredukowany o 10 dB, przy jednoczesnym znacznym wzroście sprawności wirnika. W połączeniu z nowym energooszczędnym silnikiem ECblue otrzymaliśmy najwyższą sprawność wentylatora.
Wentylatory Vpro są dostępne w średnicach od 190 do 630 mm. Wentylatory te doskonale nadają się do zastosowań, w których wymagany jest duży przepływ powietrza i średnio wysokie ciśnienie, np. pompy ciepła powietrze/woda, nawiew świeżego powietrza, wyciągowe wentylatory dachowe, centralki wentylacyjne czy w technice pomieszczeń czystych.


Falowniki dla silników do 11 kW mają nowe obudowy pozwalające na montaż zarówno na zewnątrz jak i w szafie sterowniczej. Dzięki zoptymalizowanemu procesowi produkcji nowa wersja z IP54 może być dostarczona w tej samej cenie co poprzednia wersja IP20.
Falowniki Icontrol doskonale sprawdzają się współpracując z wentylatorami w centralach wentylacyjnych. Wersja IP54 pozwala także na zamontowanie falownika na zewnętrznej części centrali wentylacyjnej.