"Ziehl-Abegg pęka w szwach w siedzibie Künzelsau" - w takich słowach Prezes Zarządu Peter Fenkl racjonalizuje konieczność budowy nowej fabryki i magazynu Ziehl-Abegg w Gewerbepark Hohenlohe, w pobliżu autostrady A6. Dlatego firma zakupiła grunty o powierzchni około 10 hektarów obok już istniejącego zakładu. Ziehl-Abegg zainwestuje 12 mln euro w budowę nowej części zakładu.

Ziehl-Abegg buduje nową fabrykę w południowych Niemczech
Nowy zakład stworzy warunki do optymalizacji produkcji i do dalszego rozwoju Ziehl-Abegg, a liczba zatrudnionych w tej firmy w parku przemysłowym (Gewerbepark) wzrośnie o około 100 osób.

Aktualnie w parku przemysłowym w sąsiedztwie autostrady A6 w południowych Niemczech jest zatrudnionych około 2000 osób. Ze 135 ha parku tylko około 5 hektarów jest jeszcze wolnych. Ziehl-Abegg zamierza rozszerzyć aktualnie zajmowany obszar na wschód i na północ wzdłuż ulicy Max-Eyth w kierunku autostrady. Cena zakupu gruntu pozostaje tajemnicą firmy."Ostatni kryzys pokazał, że nowe produkty, które oszczędzają energię, mają przyszłość" - podkreśla Fenkl.W Ziehl-Abegg w Hohenlohe Gewerbepark 250 pracowników obsługuje najnowsze prasy i maszyny do cięcia laserowego. Ich praca jest wspomagana przez roboty. W tym roku zainwestowano 1,5 mln euro w nowoczesne maszyny dla fabryki wentylatorów. Ponadto w parku przemysłowym znajduję się linia produkcyjna dmuchaw gorącym powietrzem do zastosowań w produkcji filmowej i ogromnych suszarek do papieru używanych w drukarniach.
W zakładzie Ziehl-Abegg składowanych jest około 10.000 produktów na paletach, gotowych do wysyłki.