12 listopada br. rozpoczyna się ekologiczny konkurs zGGadnij, jak będzie wyglądać świat za 50 lat?. Każdy z uczestników tej zabawy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat negatywnych skutków efektu cieplarnianego i zwiększyć swoją świadomość ekologiczną. Konkurs organizowany jest – w nawiązaniu do Konferencji klimatycznej ONZ koordynowanej po stronie Polski przez Ministerstwo Środowiska - przez platformę internetową Gadu-Gadu.


Internetowa, ekologiczna rywalizacja przeprowadzona zostanie w należącym do grupy Gadu-Gadu serwisie społecznościowym MojaGeneracja.pl, z wykorzystaniem mechanizmu Gadu Sondy. Zadaniem każdego z uczestników będzie odpowiedź na 5 pytań; w każdym z nich będą 3 odpowiedzi do wyboru, z czego tylko jedna prawidłowa. Konkurs potrwa do 26 listopada, a wśród zwycięzców rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody w postaci akcesoriów komputerowych. Szczegóły konkursu i jego regulamin dostępne będą od 12 listopada br. na stronie organizatora pod adresem www.mojageneracja.pl/8633033 oraz w oficjalnym polskim serwisie COP 14: www.cop14.gov.pl.
Konkurs „zGGadnij, jak będzie wyglądał świat za 50 lat?” jest elementem działań w ramach przygotowań do Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu - COP 14, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 1 – 12 grudnia br. Po raz pierwszy największy światowy szczyt poświęcony zmianom klimatu będzie miał miejsce w Polsce. Na konferencję do Poznania przybędzie kilka tysięcy gości, w tym ponad 190 delegacji rządowych z ministrami środowiska lub zmian klimatu na czele, instytucji międzynarodowych, ekologicznych, biznesowych i badawczych organizacji pozarządowych oraz mediów. Prezydentem Konferencji będzie Minister Środowiska, prof. Maciej Nowicki.


Pprzewidziane nagrody konkursowe:
- 10 odtwarzaczy mp3 Creative Muvo T100 2 GB (kolor czarny)
- 10 kamerek internetowych Logitech QuickCam E2500
- 10 myszek optycznych Tracer Exclusive TRM-SRO32 Innovation RF USB
- 10 multimedialnych klawiatur komputerowych Logitech Media Keybord 600
oraz pamiątkowe pen-drivy z logiem Konferencji Klimatycznej.