Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2010, która odbyła się między 26 a 29 kwietnia, przyniosła firmie Zehnder trzy prestiżowe nagrody. Producent został doceniony za stoisko, odzwierciedlające prowadzoną strategię marketingową oraz dwukrotnie za kompaktową centralę energetyczną Zehnder ComfoBox.

Zehnder potrójnie nagrodzony!
Odbywające się w cyklu dwuletnim targi INSTALACJE to jedyne tak znaczące wydarzenie dla sektora instalacyjnego w Polsce. Stanowią one okazję do prezentacji aktualnych tren-dów, technologii i nowości produktowych w najważniejszych sektorach związanych z ryn-kiem instalacyjnym. Firma Zehnder zaprezentowała swoją ofertę w Poznaniu po raz piąty. Atrakcyjne stoisko o wielkości 120 m2 przyciągało uwagę uczestników targów. Za wysta-wę, najbardziej sprzyjającą strategii marketingowej firmy na targach, Zehnder otrzymał nagrodę Acanthus Aureus. Odebrał ją Dyrektor Generalny Zehnder Polska – Jerzy Sto-siek.

Stoisko firmy Zehnder zostało podzielone na 2 sektory: technikę domową i przemysłową. W części z techniką domową zaprezentowano nowości: grzejnik dekoracyjny Zehnder Metropolitan oraz kanałowy Zehnder Terraline. Uczestnicy INASTALACJI mogli zobaczyć także grzejniki z serii Villeroy & Boch by Zehnder. Minimalistyczny Subway i nagrodzony red dot design award 2009 funkcjonalny Planus zostały umieszczone w przygotowanej specjalnie aranżacji łazienkowej, podkreślającej ich atrakcyjny wygląd.

Zehnder zaprezentował także kompleksowy system komfortowej wentylacji: dekoracyjne wentylatory łazienkowe i kuchenne, kanały dystrybucji powietrza oraz eleganckie kratki wentylacyjne. Uczestnicy targów mogli zapoznać się z prostym w obsłudze programem doboru systemów rozprowadzania powietrza.

Jedną z atrakcji ekspozycji była kompaktowa centrala energetyczna ComfoBox, czyli no-woczesna jednostka łącząca w sobie wszystkie komponenty niezbędne do funkcjonowa-nia domu jednorodzinnego: ogrzewanie, wentylację, chłodzenie i podgrzewanie wody użytkowej. Innowacyjna centrala została doceniona dwoma prestiżowymi nagrodami: Zło-tym Medalem Targów Poznańskich oraz „Liderem Instalacji”.

Złoty Medal, przyznawany za najlepszy produkt targów, cieszy się renomą i uznaniem wystawców od 1979 roku. Drugie wyróżnienie – Lider Instalacji – przyznawane jest w konkursie organizowanym przez miesięcznik Rynek Instalacyjny. Konkurs ma na celu m.in. promocję nowoczesnych, oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicz-nych oraz podkreślenie jakości i bezpieczeństwa wyrobu. Centralę ComfoBox wyróżniono w kategorii ciepłownictwo, ogrzewanie oraz energooszczędność. Podczas uroczystej gali nagrody odebrał Jerzy Stosiek – Dyrektor Generalny Zehnder Polska.

- Jesteśmy dumni z nagród otrzymanych na Targach INSTALACJE 2010. Podczas targów nasze stoisko odwiedziło wielu klientów oraz partnerów, z którymi mogliśmy porozmawiać i wymienić doświadczenia. Pozytywne opinie i wyróżnienie ekspozycji firmy Zehnder to dowód uznania i zaufania. Nagrody otrzymane za kompaktową centralę energetyczną ComfoBox potwierdziły najwyższą jakość produktu oraz jego nowoczesność i funkcjonal-ność – mówi Jerzy Stosiek, Dyrektor Generalny Zehnder Polska.

W ramach techniki domowej zaprezentowano także wysokowydajny promiennik sufitowy Zehnder Carboline, wykorzystujący grafit jako przewodnik ciepła oraz zimna. Urządzenie wyróżnia się bardzo krótkim czasem reakcji na zmiany temperatury w pomieszczeniach. Idealnie wkomponuje się we wnętrza hal produkcyjnych i sportowych, biur, szkół szpitali czy sklepów.

Obok stoiska z produktami skierowanymi do odbiorców indywidualnych umieszczono asortyment, który przeznaczony jest do hal przemysłowych i fabryk: centralę rekuperacyj-ną o wydajności 1500 m3/h, przemysłowe systemy filtracji powietrza oraz wentylatory dachowe.

Podczas targów Zehnder zaprezentował również drugą markę wchodzącą w skład jego oferty produktowej – markę Runtal obejmującą eleganckie grzejniki, wyróżniające się nie-banalnym wzornictwem i oryginalnym designem. Wśród nich znalazł się najnowszy pro-dukt tej marki – Runtal Splash.

Więcej informacji na temat asortymentu Zehnder również na stronie www.zehnder.pl


Źródło: ''