Firma Zehnder już po raz drugi w tym roku wzięła udział w targach branżowych – tym razem były to INSTALACJE 2008, które miały miejsce w Poznaniu 22-25 kwietnia br. Stoisko o powierzchni 120 m2 zostało podzielone na dwie części – w jednej wyeksponowano grzejniki łazienkowe, w drugiej grzejniki „na miarę”.

Między obiema częściami znajdowała się wolna przestrzeń, która pozwalała na swobodne zwiedzanie – tzw. boisko, nad którym górował pokaźnych rozmiarów promiennik sufitowy COMO, spełniający funkcję grzewczo-chłodzącą.

Na stoisku zaprezentowano wszystkie dostępne w ofercie Zehnder typy grzejników: począwszy od podstawowych łazienkowych, poprzez dekoracyjne, modele członowe, kanałowe, ściany grzewcze, na promiennikach sufitowych kończąc.

Przy okazji przestawiono te rozwiązania w produktach Zehnder, które są znakiem rozpoznawczym firmy, np. bogatą paletę kolorów lub niestandardowe kształty w formie rzeczywistych eksponatów.

Nie zabrakło także nowości – goście mogli podziwiać grzejniki łazienkowe dekoracyjne zehnder yucca mirror, zehnder yucca plus i zehnder enso, suszarkę do ręczników Planus i elektryczną wersję zehnder dualis plus.

Ponadto zaanonsowano systemy wentylacji komfortowej Zehnder Comfosystems oraz nowoczesne systemy oczyszczania powietrza w obiektach wielkokubaturowych na bazie opatentowanej technologii Flimmer Filter – Zehnder Clean Air Solutions.

Łącznie podczas czterech dni targów stoisko firmy odwiedziło ponad 4000 osób, większość zdecydowała się na pozostawienie danych teleadresowych.

Zehnder uczestniczył w imprezie także jako partner I Mistrzostw Polski Instalatorów, podczas których polscy instalatorzy mieli za zadanie połączyć komponenty instalacyjne w działającą całość.

Zwycięzcą – najszybszym polskim instalatorem – okazał się zaproszony przez firmę Zehnder i Instalbud, pan Jerzy Miszczak z Piekar Śląskich, który wygrał nagrodę główną, samochód VW Caddy.
Firma Zehnder Polska Sp. z o.o. jest spółką-córką grupy Zehnder Group ze Szwajcarii. Grupa Zehnder jest obecna na całym świecie i pozostaje europejskim liderem rynku grzejników dekoracyjnych i łazienkowych.