Zakład Elektromechaniki Chłodniczej IGLOO - producent urządzeń chłodniczych i gastronomicznych – wdrożył Autodesk Vault Manufacturing, rozwiązanie do zarządzania dokumentacją projektową. Wdrożenie zrealizowała firma MAT sc, autoryzowany partner Autodesk.


Informacja prasowa - Warszawa 13.07.2009 r.
Igloo każdego roku tworzy szereg nowych urządzeń – liczba wariantów sięga kilkudziesięciu tysięcy rocznie. Zarządzanie oraz umożliwienie efektywnego korzystania z tych zasobów było sporym wyzwaniem dla firmy. „Podjęliśmy decyzję o wdrożeniu Autodesk Vault Manufacturing ze względu na łatwość utrzymania kontroli nad dokumentacją w dziale projektowym, a także możliwość integracji z ERP.” – wyjaśnia Mateusz Kierepka, Chief Information Officer w IGLOO.
Nowe rozwiązanie pozwoli na pełną kontrolę nad kolejnymi wersjami i rewizjami dokumentów. Jednocześnie umożliwi wymianę danych ze stosowanym w firmie systemem ERP/MRPII – Microsoft Dynamics AX (dawniej Axapta) - biblioteki elementów dotychczas ręcznie przenoszone do systemu ERP, będą automatycznie dostępne również z poziomu systemu ERP.
Dzięki Autodesk Vault dane projektowe z Autodesk Inventor będą również bezpośrednio udostępniane na stanowiskach produkcyjnych. „W chwili obecnej lista zadań jest generowana z systemu ERP/MRP do arkusza kalkulacyjnego, który jest odczytywany przez autorski program obsługiwany przez operatorów urządzeń. Wdrożenie Autodesk Vault Manufacturing powinno skrócić i uprościć znacznie ten proces.” – komentuje M. Kierepka.
Realizowane przez MAT wdrożenie objęło analizę procesów, zainstalowanie oprogramowania, określenie procedur dostępu i weryfikacji projektów, uporządkowanie bazy projektów a także integrację z ERP.


Informacje o Z.E.Ch. IGLOO

Igloo jest czołowym polskim producentem energooszczędnych i ekologicznych urządzeń chłodniczych dla handlu i gastronomii. W swojej ofercie firma posiada nie tylko urządzenia chłodnicze - lady, witryny, regały, szafy, komory, urządzenia mroźnicze, ale również urządzenia technologiczne dla kanału horeca oraz punktów żywienia zbiorowego - meble wykonane ze stali nierdzewnej, ciągi kuchenne, kuchnie, patelnie, frytownice, piece konwekcyjno parowe, zmywarki i inne. Igloo zapewnia pełną obsługę – od projektu, poprzez produkcję, aż po montaż i serwis. Firma posiada klientów na rynkach UE, Azji, USA Kanady i Polski. W celu zapoznania się z pełnym profilem działalności i ofertą Z. E. Ch. Igloo zapraszamy na stronę www.igloo.pl

Informacje o MAT

MAT od 15 lat zajmuje się kompleksową obsługą pracowni projektowych.
Jest dostawcą: specjalistycznego oprogramowania CAD, stacji roboczych, peryferii ( ploterów, drukarek, skanerów itp.), wysoko przepustowych sieci teleinformatycznych. Bogate doświadczenie i współpraca z wiodącymi firmami branży CAD i IT zaowocowała posiadaniem statusu: Autodesk Authorized Value Added Reseller, Autodesk Authorized Training Center, Microsoft Certified Partner, Hewlett Packard Preferred Partner.
MAT jako integrator systemów informatycznych specjalizuje się w wdrażaniu zaawansowanych systemów do cyfrowego prototypowania, które obejmuje instalację, konfigurację, szkolenia, oraz wsparcie techniczne. Więcej informacji na www.mat.net.pl

Informacje o Autodesk

Autodesk, Inc. jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do projektowania dwu- i trójwymiarowego przeznaczonego dla sektorów przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki. Od wprowadzenia na rynek w 1982 roku oprogramowania AutoCAD, Autodesk opracował szerokie portfolio najnowocześniejszych rozwiązań do prototypowania cyfrowego, dzięki którym klienci mogą wypróbowywać swoje pomysły jeszcze przed ich faktyczną realizacją. Firmy z listy Fortune 1000, dzięki narzędziom Autodesk, wizualizują, symulują i analizują, jak ich wyroby będą działały w rzeczywistości, na wczesnym etapie projektowania. Dzięki temu oszczędzają czas i pieniądze, jednocześnie podnosząc jakość i pobudzając innowacyjność. Dodatkowe informacje o Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl