Firma Danfoss poszerzyła swoją ofertę zaworów rozprężnych o elektrycznie sterowane zawory ETS do czynników grupy HFC i HCFC.
Zawory rozprężne ETS, przeznaczone do czynników grupy HFC i HCFC, o wydajnościach nominalnych od około 100 kW do ponad 1000 kW, sterowane elektrycznie, wyposażone w precyzyjny silnik krokowy. Zawory te przeznaczone są do zastosowania w aplikacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych, wszędzie tam, gdzie ze względu na zmienne obciążenia zwykłe zawory termostatyczne nie mogą zapewnić odpowiedniej dokładności regulacji. Do współpracy z zaworami ETS Danfoss oferuje dwa typy sterowników: EKC 312 i EKC 316, które różnią się ilością realizowanych funkcji.
Konstrukcja zaworów ETS oraz specjalny kształt grzybka zapewniają bardzo dokładną regulację w całym zakresie wydajności oraz pozwalają na jego prawidłową pracę, niezależnie od kierunku przepływu czynnika. Rozszerza to obszar zastosowań tych zaworów również o układy odwracalne pomp ciepła.
Zawory ETS w stanie zamkniętym zapewniają szczelność taką, jak zawory elektromagnetyczne, niezależnie od tego, z której strony występuje wysokie ciśnienie.
Zawory ETS dostępne są w wersji kątowej (wielkości ETS 50 i 100) oraz przelotowej (wielkości ETS 200 i 400). Wszystkie one są dostępne z wbudowanym szkłem wziernym, wyposażonym we wskaźnik wilgotności czynnika.
Do pobrania: zawory ETS (ang.) (1,43 MB)