W 2007 roku firma Marva, która jest największym producentem urządzeń pralniczych w Argentynie poszukiwała nowego dostawcy styczników oraz zaworów elektromagnetycznych. Firmie Marva zależało na tym, aby jej nowy dostawca oferował sprawdzone oraz niezawodne urządzenia a przy tym szybko i sprawnie realizował zamówienia. Danfoss posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu projektowania wyrobów do maszyn pralniczych, stąd doskonale odpowiadał potrzebom Marvy.

Zawory elektromagnetyczne i styczniki pomagają czyścić odzież w przemysłowych maszynach pralniczych
Agresywne czynniki i wysokie temperatury? To nie problem dla Danfoss

Firma Marva, z siedzibą w miejscowości La Plata, na południe od Buenos Aires, wytwarza przemysłowe pralnice na potrzeby własnej sieci pralni w Argentynie i Ameryce Łacińskiej. Na początku 2008 roku Jose Montagano, Sales Supervisor firmy Danfoss spotkał się z Omarem Matterą, kierownikiem zakładu produkcyjnego Marva. Omar Mattera chciał uzyskać więcej informacji o produkowanych przez Danfoss elektrozaworach i stycznikach, a w szczególności o zaworach EV225B i stycznikach typu CI.

Styczniki CI służą do rozruchu i zatrzymania silnika oraz sterowania pracą elektrycznych grzałek wody i powietrza w pralnicach. Spotkanie obu panów zaowocowało udaną współpracą - dotychczas firma Danfoss dostarczyła Marvie ponad 1700 styczników CI 25 wraz ze stykami pomocniczymi. Zawór elektromagnetyczny EV225B znalazł natomiast zastosowanie w pralnicach parowych, które stanowią pięć procent wyrobów Marvy - służy w nich do sterowania parą w procesach czyszczenia odzieży.
Źródło: Danfoss Poland Sp. z o.o.