Innowacyjne maty grzejne Devidry™ umożliwiające błyskawiczny i suchy (bez użycia zaprawy) montaż elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Zatrzaśnij, podłącz i … ogrzej się! Dzięki Devidry™
Nowe rozwiązanie marki Devi wykorzystuje system „Zatrzaśnij i Podłącz” (Click&Plug), dzięki któremu możemy dowolnie łączyć maty grzejne za pomocą wtyczek. Ponadto system jest przyjazny i bezpieczny dla użytkownika. Maty grzejne mają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a znajdujące się w ich wnętrzu kable grzejne są w pełni izolowane i zabezpieczone. System ogrzewania został dokładnie przetestowany, aby był niezawodny. Termostaty znajdujące się w zestawach nie pozwolą na przekroczenie temperatury 35°C dla podłóg betonowych oraz 30°C dla podłóg drewnianych.

Szeroki zakres zastosowań

Devidry™ jest dobrym wyborem dla każdego budynku, niezależnie czy konstrukcja podłogowa jest w nim drewniana, czy betonowa. Maty grzejne mają grubość zaledwie 8 mm, dzięki czemu po zainstalowaniu tego typu ogrzewania podłogowego, wysokość podłogi nie zmieni się znacząco. Dodatkowo, dzięki wyjątkowej konstrukcji maty, zapewnia ona redukcję hałasu na poziomie 17 dB oraz równomierny nacisk podłogi na całą konstrukcję. Maty można stosować zarówno pod podłogami drewnianymi, laminowanymi, jak i pod wykładzinami.
Szybka i prosta instalacja

Dzięki nowemu produktowi Devi, instalacja elektrycznego ogrzewania podłogowego wymaga minimalnej ilości przygotowań i jest wyjątkowo prosta. Maty grzejne Devidry™ wykonane są z miękkiego materiału o szerokości jednego metra, z możliwością odcięcia zewnętrznej części maty. Dzięki temu praca z produktem jest wyjątkowo przyjazna, a przystosowanie rozmiarów maty do wymiarów danego pomieszczenia nie stwarza problemu. Ponadto, w ofercie Devi znajdziemy również elementy uzupełniające Devidry™ FM, które dopełnią pozostawione wolne przestrzenie.

Zestawy

Dostępne są dwa rodzaje mat: Devidry™ 55 (do układania na podłożu drewnianym)
oraz Devidry™ 100 (do układania na podłożu betonowym). Oprócz mat potrzebny nam będzie również zestaw podłączeniowy Devidry™ Plug Kit, w skład którego wchodzą: termostat (Devidry™ C), element wykonawczy (Devidry™ CD) oraz taśma aluminiowa i przyrząd do łączenia mat. Dostępny będzie również zestaw podłączeniowy Devidry™ Pro Kit, w którym zamiast termostatu Devidry™ C znajdziemy termostat Devireg™ 535.

Firma DEVI została założona w Kopenhadze w roku 1942. Początkowo wytwarzała ona elementy grzejne przeznaczone dla instalacji przemysłowych. W latach sześćdziesiątych DEVI uruchomiło produkcję elektrycznych systemów grzejnych, w których źródłem ciepła były specjalne kable oporowe.
Od chwili założenia firmy w Kopenhadze, jej sytuacja uległa zasadniczym zmianom. Jest dzisiaj dużym przedsiębiorstwem z dominującym udziałem w rynku elektrycznych systemów grzejnych. Od 2003 roku, DEVI jest członkiem grupy Danfoss - największej duńskiej organizacji przemysłowej skupiającej producentów urządzeń grzejnych, chłodniczych i systemów klimatyzacji. Centrala DEVI i dwa nowoczesne zakłady produkcyjne znajdują się w Danii w miejscowości Vejle. Oba zakłady posiadają certyfikat jakości ISO 9001 i ochrony środowiska ISO 14001. DEVI posiada również fabrykę w Polsce, w Grodzisku Mazowieckim, działającą od 2008 roku.Źródło: ''