Nowa publikacja branżowa Wydawnictwa Politechniki Śląskiej.

Zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła w ogrzewnictwie i wentylacji
Zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła w ogrzewnictwie i wentylacji

W podręczniku Henryka Foita pt. "Zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła w ogrzewnictwie i wentylacji" przedstawiono informacje dotyczące wykorzystania ciepła (energii) odnawialnego w indywidualnych źródłach ciepła współpracujących z instalacjami centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i układami przygotowania ciepłej wody użytkowej. Podano charakterystykę stosowanych do tego celu urządzeń i warunki ich efektywnej eksploatacji, wymiarowania oraz przedstawiono ideowe schematy źródeł ciepła, instalacji wykorzystujących te urządzenia.

Tytuł: Zastosowanie odnawialnych źródeł ciepła w ogrzewnictwie i wentylacji
Autor: dr hab. inż. Henryk Foit
Rok i miejsce wydania: 2010 Gliwice
ISBN: 978-83-7335-572-9
Format: B5
Oprawa: miękka
Stron: 208
Wydawca: Wydawnictwo Politechniki Śląskiej
Zamówienia: Księgarnia WPŚ

O autorze:
Dr hab. inż. Henryk FOIT jest adiunktem w Katedrze Ogrzewnictwa, Wentylacji i Techniki Odpylania Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. Obszar zainteresowań badawczych autora: ogrzewnictwo, ciepłownictwo;,oszczędność energii w budownictwie oraz niekonwencjonalne źródła energii.

Komentarze

  • ???

    UE wykreśliła pompy ciepła z "odnawialnych źródeł! " Czynią więcej szkody w oszczędzaniu energii niż pożytku. Idea ich powstania to ogrzewanie obiektów o dużym zapotrzebowaniu, którego nie można zmniejszyć innymi środkami ( izolacja i odzysk ciepła) . "Wpychanie" się pomp ciepła do nowych obiektów to ogromne szkodnictwo! Propagatorzy tego typu rozwiązań są naturalnymi wrogami izolowania.

  • To jak wilk pilnujący owce!

    Rolą izolacji termicznej jest marginalizacja roli ogrzewania.
    Ekonomiczna jakość izolacji termicznej to taka, przy której nieekonomiczny jest centralny ( pośredni ) system ogrzewania. Autor zapewne nie słyszał, że w obiektach izolowanych ( o małych potrzebach cieplnych ) centralnego ( pośredniego ) ogrzewania się nie montuje.
    A tu jakaś HISTORIA! Po co jeszcze rozgrzebywać stare energochłonne ogrzewania centralne? Przecież tego typu opracowania mają służyć postępowi i energooszczędności a nie ochronie interesów !