Każdego roku Junkers przeprowadza weryfikacje Autoryzowanych Instalatorów z całego kraju. Celem spotkań weryfikacyjnych jest nie tylko przedłużenie dotychczasowej współpracy z instalatorami, ale także zapoznanie ich z aktualną ofertą firmy oraz najnowszymi trendami w branży.

Junkers nieustannie dba o podwyższanie kwalifikacji współpracujących z nim serwisantów, instalatorów, projektantów i punktów sprzedaży. Już po raz jedenasty, pod hasłem „weryfikacji”, w maju odbyły się spotkania z licznym gronem Autoryzowanych Instalatorów. W tym roku zgromadziły one prawie 1800 instalatorów.

Hasłem przewodnim tegorocznych weryfikacji były odnawialne źródła energii. Ten temat zapoczątkowano już podczas zeszłorocznych spotkań, w tym roku zorganizowano dodatkowe seminaria z pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Pokazano też, jak działają nowe kotły kondensacyjne Junkersa. Instalatorzy mogli zapoznać się również z propozycją innych firm - na spotkaniach pokazywano przydatne w pracy instalatora elektronarzędzia firmy Bosch, a także ofertę systemów zabezpieczeń Boscha.


Każdego roku Junkers przeprowadza weryfikacje Autoryzowanych Instalatorów z całego kraju - Fot. JunkersPodczas spotkań weryfikacyjnych ogłaszana jest lista instalatorów, którzy weszli w skład prestiżowego „Lider Klubu”. W tym roku zaszczytny tytuł Lidera Instalacji 2009 otrzymało 142 instalatorów z całego kraju. Do tego grona kwalifikują się ci instalatorzy, którzy w danym roku zamontowali największą ilość urządzeń Junkersa w poszczególnych regionach sprzedaży. Wręczono też specjalne wyróżnienia dla instalatorów posiadających promesy, ale jeszcze nie autoryzowanych, którzy w sposób szczególny przyczynili się do promowania i umacniania marki na rynku. Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 280 tys. pracowników, wyniosły w 2008 roku 45,1 mld euro. Założony w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha (1861-1942) "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" to dziś wielki koncern reprezentowany przez spółkę Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 60 krajach świata. Organizacja skupia ponadto ośrodki badawczo-rozwojowe i fabryki oraz dysponuje sprawnie funkcjonującą siecią dystrybucyjną. Aby utrzymać wiodącą pozycję technologiczną na rynku, Bosch przeznacza co roku ponad 3,5 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową, a w samym tylko 2008 roku przedsiębiorstwo zgłosiło do patentu ponad 3 tys. innowacji.

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG.Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, elektronarzędzi Bosch, Skil, Dremel i Rotozip, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.pl