Tradycyjne grzejniki posiadają ograniczone ustawienia i zwykle nie potrafią szybko ogrzać całego pomieszczenia. A centralne ogrzewanie czasem nie pozwala na optymalne rozprowadzenie ciepła w całym mieszkaniu. Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ został zaprojektowany tak, by ciepło dotarło do każdego miejsca w pokoju.

Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ został wyposażony w regulator temperatury, który można ustawić nawet na 37 stopni Celsjusza. Kiedy urządzenie osiągnie wybraną temperaturę, włącza się automatyczny pomiar temperatury powietrza w pokoju. Jeśli w pomieszczeniu zrobi się chłodniej, grzałka ponownie się włącza, by utrzymać stałą zaprogramowaną temperaturę.


James Dyson:
Inne grzejniki działają w oparciu o nieefektywne silniki lub elementy grzewcze, w których gromadzi się kurz. Temperatura rośnie, ale pomieszczenie ogrzane jest tylko częściowo i w dodatku odczuwalny jest niepokojący zapach spalenizny. Inżynierowie firmy Dyson stworzyli wentylator z funkcją grzania, który nie powoduje powstawania nieprzyjemnego zapachu, a przy tym równomiernie ogrzewa całe pomieszczenie.


Grupa inżynierów pracujących nad tym projektem składała się aż z 22 osób, w tym specjalistów od termodynamiki i mechaniki płynów. Po trzech latach prac, badań i testów technologii wentylatora Dyson Air Multiplier™, stworzono nowy produkt, wykorzystujący dotychczasowe właściwości, ale również spełniający nową funkcję grzewczą.


Jak to działa Dyson Hot?

Zgodnie z opatentowaną technologią Air Multiplier™, powietrze z otoczenia jest zasysane przez wirnik o zmiennym przepływie, stosowany m.in. w turbosprężarkach i silnikach odrzutowych. Następnie powietrze przepływając przez 2,5 mm szczelinę w obręczy nabiera dużej prędkości. W ten sposób powstaje strumień gorącego powietrza, które przechodzi przez obręcz kierującą je w wyznaczonym kierunku. Powietrze z otoczenia zostaje wciągnięte w strumień ciepłego powietrza z wentylatora i sześciokrotnie wzmocnione.


Bezpieczeństwo
Urządzenie nie nagrzewa się do niebezpiecznych temperatur i nie posiada odsłoniętych elementów grzewczych. Wentylator wyłącza się automatycznie w momencie przewrócenia urządzenia.


Zdalne sterowanie
Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ można obsługiwać przy użyciu pilota. Z drugiego końca pomieszczenia można włączyć lub wyłączyć wentylator, zmienić temperaturę lub siłę nadmuchu oraz sterować ruchem urządzenia. Pilot o lekko zakrzywionym kształcie wyposażony jest w magnes, umożliwiający komfortowe przechowywanie go na szczycie obudowy wentylatora.


Precyzja
Wentylator z funkcją grzania Dyson Hot™ umożliwia regulację temperatury z precyzją do jednego stopnia Celsjusza. Ponadto jest on wyposażony w inteligentny termostat, który kontroluje temperaturę powietrza
w pomieszczeniu.


Funkcja chłodzenia
W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników wentylator Dyson Hot™ jest dwufunkcyjny – posiada wszystkie zalety technologii Air Multiplier™, która pozwala na efektywne chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń jednostajnym, niezakłóconym strumieniem powietrza.

Więcej informacji udzielają:

Marta Bujakiewicz
Agencja PR Partner of Promotion
e-mail: m.bujakiewicz@partnersi.com.pl
tel. 22 858 74 58 wew. 103

Piotr Pogonowski
Agencja PR Partner of Promotion
e-mail: p.pogonowski@partnersi.com.pl
tel. 22 858 74 58 wew. 101

*****
INFORMACJE DODATKOWE

Dostępność – wentylator Dyson Hot™ z funkcją grzania będzie dostępny w Polsce od października 2012 r.
Cena – Wentylator Dyson Hot™ z funkcją grzania w sprzedaży detalicznej kosztuje 1699-1799 zł
Kolor – Wentylator Dyson Hot™ z funkcją grzania dostępny jest w kolorze srebrno-białym.
Łatwy w czyszczeniu – brak trudno dostępnych miejsc, wystarczy przetrzeć obudowę ściereczką.
Waga – ok. 2,57 kg
Gwarancja – wentylator Dyson Hot™ z funkcją grzania był testowany w warunkach odpowiadających 10latom nieustającego użytkowania. Dwuletnia gwarancja obejmuje wszystkie elementy oraz serwis urządzenia.
Patenty – obecnie na całym świecie przyjęto ponad 170 patentów na 21 różnych rozwiązań zastosowanych w wentylatorach marki Dyson, a kolejnych 270 wniosków patentowych jest już zgłoszonych.
Testy – wentylator Dyson Hot™ testowany był w komorze klimatycznej, w której sprawdzano wytrzymałość urządzenia na różne temperatury od 5°C to 80°C i wilgotność od 10% do 80%.
Materiały – Wentylator Dyson Hot™ z funkcją grzania zbudowany jest z tworzywa akrylo-nitrylo-butadieno-sterynowego – ABS. To wytrzymały materiał termoplastyczny używany do lekkich i sztywnych produktów. Posiada właściwości pochłaniające wstrząsy i jest wykorzystywany w produkcji zderzaków samochodowych, kasków ochronnych oraz główek nowoczesnych kijów golfowych. Zastosowano go również w odkurzaczach i suszarkach do rąk Dyson Airblade™.Dyson Ltd jest brytyjską firmą założoną w 1992 roku przez Sir Jamesa Dysona. Zajmuje się rozwojem innowacyjnych technologii, na bazie których tworzy odkurzacze, suszarki do rąk, bezłopatkowe wentylatory i grzejniki. Dyson zatrudnia ponad 3 100 pracowników na całym świecie. Tylko w 2010 roku firma przeznaczyła 45 milionów funtów na badania i rozwój, dzięki czemu jest uznawana za najbardziej innowacyjną firmę w Wielkiej Brytanii. W Malmesbury, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, ponad 550 inżynierów i naukowców pracuje nad rozwojem technologii Dyson. Firma jest obecnie liderem na rynku w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii oraz Kanadzie.


Źródło: Partner of Promotion Sp. z o.o.