Restrukturyzacja w York International
York International Corporation poinformowała o zamiarze restrukturyzacji kompanii, w celu optymalizacji struktury finansowej i mechanizmów pracy z klientami. Zmiany będą dotyczyć głównie oddziałów europejskich firmy i zdaniem kierownictwa firmy doprowadzą do podniesienia jakości obsługi klientów oraz dużych oszczędności. Będzie się to jednak wiązać z redukcją zatrudnienia w oddziałach w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce o 20%, tj. o 1300 pracowników.
Restrukturyzacja Sanyo
Firma Sanyo Electric poinformowała o 3-letnim programie restrukturyzacji Sanyo Evolution Project, w tym o jego pierwszym etapie Projekt Alfa. Do końca br. firma zamknie kilka zakładów w Japonii i rozpocznie produkcję w Chinach, ponadto pozbędzie się kilkudziesięciu nieruchomości oraz biur w Japonii. Wśród priorytetowych kierunków rozwoju i inwestycji firma wymienia na czołowych pozycjach HVAC (ponadto akumulatory i kamery cyfrowe); do 2007 r. zwiększyć sprzedaż w tych sektorach produktów.
Lider na rynku VRF
Hisense Hitachi Air Conditioning System zamierza zająć pozycję trzeciego lidera na rynku systemów VRF w Chinach, z 12% udziałem. Firma rozwinęła sieć sprzedaży i zwiększyła 2004 r. obrót 5-krotnie. Sztandarowym produktem jest system Set-FREE, który obejmuje 9 modeli systemów klimatyzacji ze sterowaniem inwerterowym. W styczniu 2006 r. zakończy się kampania „Hisense Hitachi Show Room Shop”, która przewiduje budowę sal demonstracyjnych w najważniejszych miastach Chin.
Źródło: Rynek Instalacyjny