Sobota 21 września br. była wielkim dniem w historii JUWENTU. Obchodzono tego dnia 10-lecie istnienia firmy.
X-lecie JUWENT
Obchody 10-lecia firmy rozpoczęły się od występu braci Cugowskich, który prowadził znany z TV Marek Sierocki.
Znamienitych gości przyjęto w odpowiednio przystosowanych do uroczystości halach produkcyjnych zakładu w Rykach. Tam, prezes Jerzy Szymański, gospodarz imprezy, przywitał przybyłych, wśród których znalazły się władze państwowe oraz władze województwa lubelskiego, przedstawiciele przedsiębiorstw współpracujących z firmą JUWENT, zakładów pracy, firm budowlanych i instalacyjnych oraz projektantów. Wśród licznie zgromadzonych byli również sąsiedzi i przyjaciele firmy, przedstawiciele wojska i samorządów lokalnych oraz oświaty i mediów.
Po zakończeniu oficjalnej części i przemówień miłą atmosferę wprowadził koncert Piotra Gąsowskiego (fot. 2). Znany szlagier „Gdzie się podziały tamte prywatki..” oraz inne znane przeboje porwały gości do tańca. W takiej atmosferze uroczystości przeniosły się do Kaizmierza Dolnego, gdzie zaplanowano bankietową część jubileuszu. Bankiet swoją obecnością zaszczycili m.in. wice-premier Marek Pol i Minister Sprawiedliwości Grzegorz Kurczuk.
Jubileuszowe obchody w Kazimierzu uświetniły występy artystyczne znanych i lubianych solistów operowych miedzy innymi Andrzeja Jurkiewicza (tenor) i Kazimierza Kowalskiego (bas; fot. 3)Fot. 2 Piotr Gąsowski - koncert w Rykach
Fot. 3 Kazimierz Kowalski wraz z Zygmuntem J. Szymańskim
w Kazimierzu Dolnym

O firmie JUWENT


JUWENT - przedsiębiorstwo zorientowane na produkcję urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych zostało utworzone w sierpniu 1992 r. w Rykach. W 1994 roku do produkcji wprowadzono także stalowe drzwi antywłamaniowe.
Odbiorcami wyrobów JUWENT są przede wszystkim przedsiębiorstwa instalacyjne, huty, kopalnie, energetyka i inne podmioty dysponujące wielkokubaturowymi obiektami.
Na terenie kraju zbyt urządzeń jest prowadzony za pośrednictwem przedstawicielstw w Łodzi, Warszawie, Sosnowcu, Wrocławiu, Rzeszowie, Poznaniu i Bydgoszczy. Od 2002 r. Spółka posiada także przedstawicielstwa handlowe we Lwowie. Oddział w Bratysławie znajduje się w stadium organizacji. W chwili obecnej Spółki JUWENT zatrudniają na terenie kraju około 200 osób.


W 2001 roku, dostosowując się do wymogów Kodeksu spółek handlowych, spółka cywilna została przekształcona w spółkę jawną.
JUWENT aktywnie uczestniczy w życiu regionu wspierając użyteczne społecznie lokalne inicjatywy oraz udzielając pomocy materialnej i finansowej placówkom oświatowym i zakładom służby zdrowia.
Spółka wielokrotnie nagradzana była medalami przyznawanymi przez organizatorów targów krajowych. M.in. w uznaniu dla osiągnięć firmy i prezesa Szymańskiego „Przegląd Techniczny” w roku 2001 przyznał wyróżnienie „Srebrnego Inżyniera” oraz uhonorował osiągnięcia firmy nagrodą „Dźwignia 2000”.
www.juwent.com.pl
Fot. 1 Uroczystości w halach produkcyjnych JUWENT
Fot. 4 i 5 Siedziba firmy JUWENT w Rykach 21.09.2002 r.


Komentarze

  • Folklor

    Folklor.
    Chłopaki powinni bardziej te drzwi antywłamaniowe unowocześniać.